loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 36 سه شنبه 01 اسفند 1402 نظرات (0)

آشنایی با انواع روش جایگزین دندان کشیده شده و توضیحات درباره روش های جایگزین دندان

انواع روش جایگزین دندان کشیده شده

یک خبر خوب برای کسانی که دندان های خود را کشیده یا از دست داده اند داریم. آن خبر این است که پیشرفت های اخیر در رشته دندانپزشکی باعث شده. گزینه های بسیار زیادی برای جایگزینی دندان های از دست رفته ابداع شود که هم زیبا و کاربردی هستند. و هم در نقش دندان واقعی و طبیعی ظاهر می شوند. با ما همراه باشید تا شما را با انواع روش جایگزین دندان کشیده شده آشنا کنیم. این شما و این 4 روش جایگزین دندان در دندانپزشکی که در این مقاله با آن ها آشنا خواهید شد.

جای خالی دندان هایی که نیستند و مشکلات فراوانی که برای ما به وجود می آورند

زمانی که دندانی از بین میرود تنها یک جای خالی در دهان به جای نمیگذارد. این جای خالی میتواند برای تکلم ، جویدن، نگهداری و تیمز کردن دندان های شما مشکل ایجاد کند. از همه مهمتر، این جای خالی بهترین فرصت را به دندان های دیگر میدهد که جا برای خود باز کنند و تحت فشار ناشی از جویدن غذا، کم کم جابجا و کج شوند. این کجی قطعا نیازمند ارتودنسی است. اگر دندان خود را از دست داده اید، بدترین کاری که میتوانید. در حق خود و دندان هایتان انجام دهید این است. که جای خالی این دندان را به حال خود رها کنید و هیچ اقدامی برای پر کردن آن انجام ندهید. اما اگر در اسرع وقت این جای خالی ها را پر کنید دیگر هیچکدام از این مشکلات را تجربه نخواهید کرد.

4 روش جایگزین دندان افتاده

ایمپلنت دندان، موثر، زیبا و ماندگار

از نظر متخصصان دندانپزشکی و اغلب کسانی که این عمل را انجام داده اند. بهترین جایگزین دندان کشیده شده کاشت ایمپلنت دندان است. ایمپلنت ها به طرز عجیبی قوی، متسحکم و شبیه به دندان های شما عمل میکنند. فرقی نمیکند یک دندان را از دست داده باشید یا همه آن ها را، این دستگاه های عالی دقیقا مانند یک دندان واقعی به استخوان فک متصل میشوند و از این نظر شبیه ریشه دندان عمل میکنند. از طرف دیگر تاج هایی بسیار زیبا و مقاوم دارند که کاملا شبیه تاج و عاج دندان های طبیعی شما هستند. خوردن، آشامیدن، تکلم و ادای کلمات با این ایمپلنت ها دقیقا مشابه کسی است که تمام دندان هایش طبیعی است. ایمپلنت ها از هر لحاظ بی نقص هستند و یکی از معتبرترین گزینه ها جایگزین دندان افتاده محسوب میشوند.

انواع روش جایگزین دندان

یک پیچ به عنوان پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک کار گذاشته میشود و بعد از 3 تا 6 ماه استخوان فک کاملا پیچ را به خود متصل میکند. و بعد از آن، تاج و تمام بخش های ایمپلنت در نقش یک دندان واقعی برای شما عمل خواهند کرد. ایمپلنت ها هر چند هزینه بالایی دارند اما از لحاظ ماندگاری بسیار زبان زد هستند. و بنابراین میتوان به صورت دائم از آن ها استفاده کرد. شما تنها باید به زیبایی و ماندگاری آن ها فکر کنید. و هزینه ایمپلنت برای شما اصلا مهم نباشد چون ارزشش را دارد. ایمپلنت فوری نیز به عنوان جدیدترین روش جایگزین دندان به تازگی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

بریج دندان یا پل دندانپزشکی

اگر یک یا دو دندان که کنار هم هستند را از دست داده اید انتخاب بریج دندان بهترین گزینه برای پر کردن جای خالیشان است. پل دندانی یکی از انواع روش جایگزین دندان کشیده شده و شامل یک یا چند دندان مصنوعی به هم متصل شده است که میتواند با اتصال به دندان های مجاور، جایگزین خوبی برای دندان های از دست رفته باشد. استفاده از این بریج ها میتواند دائمی باشد و نتایج نیز نسبتا طبیعی هستنند. انواع مختلفی بریج وجود دارد و شما برای جایگزین کردن دندان با نظر متخصص دندانپزشکی، میتوانید بهترین بریج را برای خود انتخاب کنید.

بزرگترین نقطه ضعف پل های دندانپزشکی تراش دادن مینای دندان های دو طرف پل است. برای اینکه بتوانیم پل را در جای خود ثابت نگاه داریم، در برخی از بریج ها، مثل بریج سنتی باید دو دندان طرفی بریج را برش دهیم تا پل را روی آن ها سوار و محکم کنیم. قیمت بریج دندان نسبتا کمتر است ولی باید تقریبا پس از هر 5 سال آن ها را تعویض کنید.

پروتز موقت دندان

پروتزهای موقت دندانپزشکی یک روش جایگزین دندان به صورت موقت و در کوتاه مدت هستند. این پروتزها قابل حرکت هستند و میتوان به راحتی آن ها را بیرون آورد و یا دوباره در دهان گذاشت. این پروتزها وزن کمی دارند، قیمت خیلی پایینی دارند اما صرفا فقط برای پر کردن دندان استفاده میشوند و نمیتوانند در نقش دندان ظاهر شوند. از این پروتزها نمیتوان به صورت دائمی استفاده کرد.

پروتز متحرک کامل و ناکامل دندان

پروتزهای متحرک و کامل، پروتزهایی با قابلت جابجایی هستند که از انواع روش جایگزین دندان کشیده شده محسوب میشوند. پروتز کامل دندان به طور مستقیم روی لثه های بیمار قرار میگیرد، در حالی که پروتزهای ناکامل ممکن است با کمک یک نگهدارنده فلزی به سایر دندان ها متصل شوند. در اصطلاح عامیانه به این پروتزها دندان مصنوعی میگویند.( همان دندان هایی که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هم از آن ها استفاده میکنند.)

استفاده از این دندان ها معمولا چندان توصیه نمیشود و بیشتر افرادی از آن ها استفاده می کنند که سن بالایی دارند و تمایلی به پر کردن جای خالی دندان ها با ایمپلنت یا بریج و … ندارند. این پروتزها به راحتی روی لثه ها میلغزند، غذا خوردن با آن ها مشکل است، صحبت کردن نامفهوم است و استفاده مداوم از آن ها حساسیت ایجاد میکند. اگر چه این پروتزهای دندانی قیمت خیلی پایینتری دارند و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه هستند اما اغلب کسانی که از دندان های مصنوعی استفاده میکنند چندان رضایتی از استفاده از این پروتزها ندارند.

فرزاد رسولی بازدید : 78 چهارشنبه 19 بهمن 1401 نظرات (0)

پزشکان متخصص دندانپزشکی کودکان

مطالب آموزشی که یک دندانپزشک کودکان در این دوره تخصصی فرا میگیرد، شامل موارد تدریس شده در برنامه دکتری عمومی دندانپزشکی اما در سطوح بالاتر و دیدی وسیعتر نسبت به سلامت دهان و دندان کودکان خواهد بود. چرا مراجعه به دندانپزشک کودکان؟ پپوسیدگیهای دندانی شایعترین بیماری دهان و دندان در کودکان هستند. مطالعات بالینی نشان میدهد که حدود 50 درصد کودکان، پوسیدگیهایی در دندانهای شیری خود دارند. جالب است بدانید که شیوع این مشکل بهداشتی تا 5 برابر بیشتر از شیوع آسم و مشکلات تنفسی در کودکان است. دندانپزشک کودکان دقیقا فردی است که به همین منظور آموزش دیده است. این دندانپزشک اطفال در تشخیص و درمان مشکلات دهانی-دندانی نوزادان،کودکان و نوجوانان مهارت بالایی دارد. این پزشکان علاوه بر درمان مشکلات و بیماریهای دهان و دندان کودک بر روند رشد دندانها، فک و لثههای کودکان نیز نظارت خواهند داشت. اولین دندانهای یک کودک در حدود 6 ماهگی رشد خود را آغاز خواهند کرد و در سنین 6 تا 7 سالگی کودک دندانهای شیری خود را از دست میدهد.

ایمپلنت دندان

با مسطح شدن شیارهای دندان، از باقی ماندن مواد غذایی بین این دندانها کاسته شده و احتمال پوسیدگی آنها کاهش پیدا می کند. اولین دندان دائمی آسیای کودکان در سن ۶ سالگی در انتهای دهانشان رویش می کند. بیشتر والدین نسبت به وجود این دندان و یا دائمی بودن این دندان بی اطلاع اند. از آنجایی که این دندان تقریبا همزمان با ورود بچهها به مدرسه و استفاده زیاد آنها از تنقلات، می روید، لازم است که به شدت از این دندان مواظبت نمایند. این دندانها احتیاج به فیشور سیلانت دارند و به محض رویش کامل آنها باید عمل فیشور سیلانت برای آنها انجام شود. بعد روییدن دیگر دندانهای آسیایی دائمی، آنها نیز بهتر است که فیشور سیلانت شوند. فیشور سیلانت در مواردی قابل انجام است که لقی دندان وجود نداشته باشد، دندان پوسیده نشده باشد و بیش از ۴ سال از رویش آنها نگذشته باشد. کلینیک دندانپزشکی مبین با کادری مجرب از پزشکان متخصص این کار را برای کودکان عزیز شما به بهترین صورت انجام می دهند.

پذیرش رشته دندان پزشکی به صورت ناحیه ای و بومی است.

طول دوره دندانپزشکی حدودا شش سال است و درس های آن در سه بخش عمومی، پایه و اختصاصی برنامه ریزی شده است، که از لحاظ نحوه تعلیم و تدریس، به درس های نظری، عملی نظری و عملی تقسیم می شود. این مرحله دو سال اول دوران تحصیل دندان پزشکی را تشکیل می دهد. در این مرحله دانشجویان درس های نظری و عملی علوم پایه و عمومی را در دانشگاه (کلاس و آزمایشگاه) می گذرانند. پذیرش رشته دندان پزشکی به صورت ناحیه ای و بومی است. همه این ناحیه ها در دفترچه انتخاب رشته سازمان سنجش درج می شوند، اما با یک مثال بیشتر متوجه خواهید شد. شما سه استان یزد، چهارمحال و بختیاری و اصفهان را اگر در نظر بگیرید، این سه استان و شهرهای آن در یک ناحیه محسوب می شوند. در سال های اخیر در ایران، پذیرش در رشته دندان پزشکی صرفا بر اساس شرکت در کنکور سراسری بوده و چنانچه داوطلبی موفق به کسب رتبه زیر ۲۰۰۰ باشد، شانس قبولی در این رشته را خواهد داشت.

دندانپزشک اطفال مجموعه ای از انتخابهای درمانی را به منظور مراقبت از دندانها، لثه و دهان کودک شما به شما پیشنهاد می کند. زمانی که پزشک کودک شما پیشنهاد می کند که کودکتان یک معاینه دندانپزشکی داشته باشد، می توانید مطمئن باشید که متخصص دندانپزشک اطفال بهترین مراقبت ممکن را ارائه می دهد. برای پیدا کردن یک دندانپزشک اطفال خوب، مطمئنا شما نیز مانند بسیاری از والدین نمی دانید باید چه مشخصه هایی را مد نظر قرار دهید. به همین علت است که به شما توصیه می کنیم در نخستین مراجعه کودک به دندانپزشک (به غیر از موارد اورژانسی)، از متخصص دندانپزشک بخواهید که تنها چکاپ و معاینه معمول را انجام دهد و اقدام دیگری صورت نگیرد. بدین طریق شما قادر خواهید بود به ارزیابی رفتار و نحوه تعامل دندانپزشک با کودک بپردازید. برای یافتن دندانپزشک کودک مناسب، دوستان و خانواده تان می توانند کاندیدای خوبی باشند. کافیست از آنان بخواهید تجارب و پیشنهاداتی که در این زمینه دارند را به شما عرضه کنند و اگر پزشکی با این نوع تخصص را می شناسند، به شما معرفی کنند.

 • سیم (wires)
 • درمان دندان های ضربه دیده
 • کنترل رفتار کودکان در دندانپزشکی
 • ترمیم دندان شیری
 • روکش های دندانی
 • پر کردن دندانهای پوسیده با مواد هم رنگ دندان
 • ” دندانپزشک کودکان شمال تهران “
 • فیزیک پزشکی

آندربایت به حالتی از مال اکلوژن گفته می شود که دندان های فک پایین سبب پوشیده شدن دندان های فک بالا شده اند. دیپ بایت نوع شدید تر ناهنجاری اوربایت می باشد که دندان های بالایی تقریبا دندان های فک پایین را پوشانده اند. اپن بایت به وضعیتی گفته می شود که در زمان بسته بودن فک ها، دندان های بالا و پایین به هم نمی رسند و دهان به درستی بسته نمی شود. اگر دندان های فک بالا بیش از اندازه (بیشتر از 2 میلیمتر)، جلوتر از دندان های فک پایین قرار گرفته باشند، به اصطلاح به این ناهنجاری، اورجت گفته می شود. اگر یک دندان و یا چند دندان در فک پایین جلوتر از حالت معمول قرار گرفته باشند، ناهنجاری از نوع کراس بایت است. در صورتی که فک بزرگ و دندان ها کوچک باشند، بین دندان ها فاصله ای ایجاد می شود که ارتودنسی یکی از بهترین روش های درمان این نوع ناهنجاری می باشد.

دندانپزشکی کودکان

ایمپلنت چینی نه تنها در ایران بلکه در دنیا نیز هنوز نتوانسته استانداردهای اولیه انجمن دندانپزشکی را کسب کند با این حال این ایمپلنت در بازار جهانی موجود بوده و کاربرد دارد. ایمپلنت چینی وانژو (Wenzhou ) یکی از مشهورترین برندهای ایمپلنت چینی است که در بازار جهانی موجود میباشد.قیمت قابل قبول این ایمپلنت باعث محبوبیت این برند شده است. برند هونگ کو (Hung Kuo) از دیگر برندهای شناخته شده چینی است که به دلیل کیفیت مورد قبول و قیمت مناسب مورد استفاده پزشکان قرار میگیرد. برای معرفی برند گرین دنتک (Green Den Tech) باید گفت در بین برندهای چینی این برند بیشتر مورد قبول پزشکان بوده و اعتماد بیماران را به خود جلب نموده است. موزو گرائو (Muzo Grao) در بین برندهای اروپایی بسیار شناخته شده است.این برند برای شناخته شده به کیفیت خود اکتفا کرده و خود را در بازار جهانی مطرح کرده است. تشخیص ایمپلنت مناسب و آگاهی از کیفیت برندهای مختلف برای مریض امری دشوار است و لازم است حتما از نوع برند و معتبر بودن آن آگاهی حاصل گردد.

ایمپلنت دندان - آنها آمار در واقع دلالت دارد چیست؟

برند ایمپلنتیوم یا همان دنتیوم (Dentium) یکی از پر فروش ترین برند های ایمپلنت کره ای در ایران است که ناسب بودن قیمت و سادگی جراحی آن باعث محبوبیت این برند در ایران شده. از دیگر برندهای معروف ایمپلنت کرهای میتوان به برند دى او (Dio) اشاره کرد.این برند زیر مجموعه شرکت DSI می باشد که یکی از بهترین شرکتهای پزشکی فعال در کره جنوبی می باشد . یکی دیگر از ایمپلنت های خوب کره ایمپلنت مگاژن است. خرید این برند توسط شرکت اشترومن باعث شده معروفیت این ایمپلنت دوچندان شود . ایمپلنت سوئدی آسترا را می توان جزو برندهای گران قیمت ایمپلنت دندان دانست که توسط شرکت دنس پلی آمریکا خریداری شد.آسترا توانست با فرایند تسریع استخوان سازی تا حدود فعالیت خود را به مشتریان ثابت کند. میتوان گفت ایمپلنت مدنتیکا (Medintika) جزو بهترین و با کیفیت ترین ایمپلنت های دندانی کشور آلمانی است. ایمپلنت مدنتیکا در بازارهای جهانی از لحاظ کیفیت، ماندگاری و طول عمر به شهرت جهانی دست یافته که این محبوبیت در بازار ایران نیز قابل مشاهده است.

 1. مشاوره، معاینه و ارزیابی دندان
 2. فلوراید تراپی
 3. کودک از جویدن کامل مواد غذایی خودداری میکند
 4. قلابهای الاستیکی و بندهای لاستیکی
 5. صاف کردن مشکل کج درآمدن دندان دائمی
 6. مراقبت های پیشگیرانه

هدف از عصب کشی دندان شیری حفظ دندان , ابزار دندانپزشکی استخوان و بافت لثه اطراف آن است. در این درمان دندان و اطراف آن به طور موضعی بیحس میشود تا کودک کم ترین دردی را حین درمان حس نکند. از آنجایی که در درمان ریشه دندان برشی ایجاد نمیشود ، لازم نیست هنگام مسواک زدن و نخ کشیدن پس از عصبکشی نگران باشید. کودک می تواند طبق معمول مسواک بزند و دندان ها را نخ بکشد. متخصصین کلینیک دندانپزشکی اطفال ممکن است برای کاهش استرس کودک و ایجاد محیطی آرام , دندانساز نیاز به بیهوشی داشته باشند. لذا درمان تحت شرایط بیهوشی و یا آرام بخش برای کودکان توصیه میگردد. فیشورسیلانت موادي تقريبا همرنگ دندان است که با مسدود كردن شيارها مانع شروع پوسيدگي از اين ناحيه مي شود. اين كار در واقع يك درمان پيشگيرانه است. مهم ترين دندان هايي كه استفاده از فیشور سيلانت براي آن ها توصيه مي شود دندان هاي آسياي بزرگ اول و دوم مي باشد.

چگونه با استفاده از این نکات با هر چالش ایمپلنت دندان به راحتی کنار بیاییم

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از وسایل دندانپزشکی ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

فرزاد رسولی بازدید : 77 شنبه 15 بهمن 1401 نظرات (0)

الفباخبر :: آشنایی با رادیوگرافی دندانپزشکی و انواع آن

ایمپلنت دندانی بعنوان پایهای جهت قرار دادن پروتز روی آن استفاده میشود و باز سازی تاج دندانهای از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت مقدور عوارض دندان مصنوعی تکه ای میگردد. لمینت سرامیکی روی دندان پوسیده امکانپذیر است؟ لمینت دندان پوسیده بعد از رفع مشکلات پوسیدگی یک گزینه عالی برای زیبا سازی دندان ها است. امروزه همه افراد می توانند با مراجعه به دندانپزشکی دندان ها و لبخندی زیبا و چهره ای جذاب داشته باشند. کامپوزیت برای طراحی لبخند بهتر است یا ارتودنسی؟ ممکن است از خود بپرسید که آیا می توان از کامپوزیتِ دندانی به جای ارتودنسی استفاده کرد و در صورت امکان کدام روش بهتر است: کامپوزیت یا ارتودنسی. در مواردی که میزان نامرتبی و کجی دندان ها کم و جزئی باشد می توان برای اصلاح آنها از کامپوزیت بجای ارتودنسی استفاده کرد. ایمپلنت دندان دچار عفونت میشود؟ ایمپلنت را میتوان بلافاصله بعد از کشیدن دندان، انجام داد؟ فاصله زمانی بین کشیدن دندانی که خراب شده است و ایمپلنت می تواند کوتاه و یا طولانی باشد. بعضی از مواقع هنگامی که دندان کشیده می شود، بلافاصله ایمپلنت دندان در حفره به وجود آمده کاشته می شود. ایمپلنت میتواند در معرض پوسیدگی قرار بگیرد؟ ایمپلنت های دندانی راه حل ایدهآلی برای بیمارانی هستند که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و میخواهند با یک روش دائمی آنها را جایگزین کنند. اما ایمپلنت های دندانی را نمی توان در هر شرایطی در بلند مدت مورد استفاده قرار داد.

افزایش دندانپزشکی کودکان مهارت شما

دندانپزشکی کودکان شاخه ای از داندانپزشکی محسوب می شود که این شاخه از کودکان تا نوجوانان سرکار دارد. جالب است بدانید دندانپزشکی کودکان توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا ، کالج سلطنتی دندانپزشکان کانادا و کالج سلطنتی جراحان دندانپزشک استرالیایی به عنوان تخصص دندانپزشکی مورد پذیرش قرار گرفت است. دندان اطفال از اهمیت بالای برخوردار است باید بدانید که طبق تحقیقات بدست آمده بهداشت دندان دهان پایین کودکان منجر می شود در عملکرد درسی خود ضعیف و یا در روابط اجتماعی ضعیف باشند. دندانپزشکی کودکان شامل بهداشت دهان و دندان از کودکی تا ۱۰ سالگی می شود. دندانپزشک کودک اصولا در زمینه سلامت دهان و دندان، مراقبت های ویژه کودکان و سلامت لثه ها در مراحل مختلف کودکی تخصص دارند. کودکان اصولا در ۶ ماهگی دندان های شان شروع به درآمدن می کند. در ۶-۷ سالگی دندان های شیری شان شروع به ریختن می کند و دندان های دائمی جایگزین انها می شود. در صورت عدم مراقبت صحیح از دندان اطفال نیز دچار زوال دندان و بیماری هایی می شوند که در کل عمر باعث درد و ناراحتی شان می شود.

همچنین ارتودنتیست باید ارتباط موثری با ارتودنسی بالینی داشته باشد و درک عمیقی از دانش بیولوژیک به دست آورد. رتبه ارتودنسی از نظر میزان درآمد در کشورهای مختلف یکسان نمی باشد. به عنوان مثال ارتودنسی در آمریکا در رتبه هفتم شغل های پول ساز قرار داشته و در واقع درآمد ارتودنتیست ها در این کشور به بیش از 200 هزار دلار در سال می رسد. متخصصین ارتودنسی هر چه مهارت و تخصص بالاتری را کسب کنند، درآمد قابل توجه تری خواهند داشت. البته همانطور که بیان شد، این میزان درآمد در کشور ها به یک صورت نبوده و متغیر است. یکی از موارد مهمی که افراد قبل از شروع ارتودنسی به آن فکر می کنند، مدت زمان و طول درمان ارتودنسی دندان است. در این روش، ارتودنتیست دستگاه ارتودنسی را در دهان بیمار قرار داده و بیمار نمی تواند تا پایان درمان، آن را از دهان خود خارج کند. ارتودنسی ثابت دوره درمانی طولانی مدتی دارد و حدود 1 الی 3 سال متغیر است که البته با توجه به نوع و شدت ناهنجاری بیمار، این زمان متحمل تغییراتی خواهد شد.

بزرگترین آسیب های دندانی ابتدا فقط یک پوسیدگی ساده بوده اند، هم اکنون ترمیم دندان خود را آغاز کنید. آیا من به درمان ارتودنسی نیاز دارم؟ در ارتودنسی دندان ها می شود از سه روش ثابت، متحرک و نامرئی استفاده کرد، در ادامه به مزایا و معایب انواع ارتودنسی و هزینه آنها خواهیم پرداخت. در ارتودنسی ثابت از سیم و براکت برای اصلاح فرم دندان ها استفاده می شود. ارتودنسی رنگی نیز از دیگر انواع ارتودنسی ثابت بوده که در میان نوجوانان و کودکان محبوب است، در این نوع از ارتودنسی از کشها و در واقع بریسهای رنگی استفاده میشود. بهترین روش برای صاف کردن دندان ها می باشد، کاهش خطرات لثه ای، روشی تضمینی برای صاف کردن دندان ها، پایین بودن خطر آسیب به دندان ها و مهمترین مزیت آن راحتی در تمیز کردن دندان ها می باشد. ارتودنسی متحرک بیشتر در شرایطی که دندان ها با مشکلات جزیی روبرو باشند، استفاده می شود و به راحتی می توان آن را در زمان غذا خوردن و مسواک زدن در آورد.

2. از دهانشویه استفاده داشته باشید.

اما در کل باید بیان کرد این درمان هیچگونه درد غیر قابل تحملی برای شما نخواهد داشت. زمانی که تحت درمان ارتودنسی دندان قرار می گیرید، از دستگاه ها و ابزار هایی استفاده می کنید که می توانند زمینه ساز فعالیت راحت تر باکتری ها و پلاک های دندانی باشند. بنابراین توجه به توصیه های ارتودنتیست و رعایت تمام نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان اهمیتی دو چندان پیدا می کند. 1. مهم ترین نکته ای که باید بیش از قبل به آن توجه داشته باشید، بهداشت دهان و دندان است. باید به درستی مسواک بزنید و حتما از نخ دندان استفاده کنید. اگر از ارتودنسی متحرک استفاده می کنید، در هنگام مسواک زدن آن را از دهان خود در بیاورید و علاوه بر مسواک زدن، پلاک خود را به خوبی بشویید. احتیاط کنید که پلاک متحرک خود را با آب داغ نشویید. در صورتی که از ارتودنسی ثابت استفاده می کنید، روش های صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را از ارتودنتیست خود بیاموزید. 2. از دهانشویه استفاده داشته باشید. 3. مراقب پلاک ارتودنسی متحرک خود باشید تا گم نشود. 4. در حین درمان ارتودنسی باید رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید و از مصرف غذاهای سفت و سختی که به دستگاه های ارتودنسی شما آسیب می رساند، پرهیز کنید. 5. عادت های رفتاری نادرست مانند ناخن جویدن، مداد جویدن و یا گاز زدن یخ را ترک کنید. 6. اگر ارتودنسی ثابت در دهان دارید، مراقب فعالیت های ورزشی خود باشید. در صورت لزوم از نایت گارد برای محافظت از دستگاه ارتودنسی خود در حین فعالیت های خود استفاده کنید.

شرایط ویژه برخوردار شوید. ارتودنسی پشت دندانی چه مشکلاتی را اصلاح می کند؟ وسایل ارتودنسی ثابتی مانند لینگوال می توانند شدیدترین مشکلات را اصلاح کنند. بریس زبانی یا لینگوال می تواند مشکلاتی بیش از کج بودن دندان ها را برطرف کند. این ارتودنسی می تواند سلامت دهان و دندان شما را به خوبی بهبود بخشد. آیا ارتودنسی پشت دندانی می تواند اوربایت را درمان کند؟ ارتودنسی لینگوال برعکس ارتودنسی متحرک نه تنها اوربایت دندان بلکه سایر مال اکلوژن های شدیدی مانند کراس بایت و آندربایت را به راحتی اصلاح کند. این سیستم همچنین میتواند ازدحام یا کراودینگ دندان و همچنین فاصله بین دندان ها را به خوبی برطرف کند. طول دوره درمان با ارتودنسی زبانی چقدر است؟ مدت زمان ارتودنسی لینگوال بسته به شدت مشکل و سن و سال متفاوت است. مطابق تجربه و تعداد بیمارانی که ما داشته ایم حدودا بین 18 تا 36 ماه طول خواهد کشید تا مشکلاتی دندانی و مال اکلوژن ها با کمک این سیستم اصلاح شوند.

 • بهترین برندهای تجهیزات دندانپزشکی کدام اند؟
 • دندانپزشكی كودكان
 • برند ایمپلنت Biodental Implant
 • اباتمنت هایی که برای دست دندان کامل استفاده می شوند

برخی از این تجهیزات استفاده گستردهتری دارند و برخی دیگر تنها در موارد و درمانهای خاص قابل استفاده هستند. تجهیزات دندانپزشکی را میتوان در سه دسته کلی تجهیزات عمومی، تجهیزات اندو و تجهیزات ترمیمی دستهبندی کرد. این تجهیزات در واقع دستگاههای پایه در دندانپزشکی هستند و به طور گستردهای مورد استفاده قرار میگیرند. بدون شک درمان اندو و عصبکشی، یکی از مهمترین و پرتقاضاترین درمانها در حیطه دندانپزشکی است. با افزایش تقاضا برای ترمیم دندانها، تجهیزات ترمیمی دندانپزشکی یکی از تجهیزات اصلی و مهم در مطبهای دندانپزشکی هستند. بدون اغراق میتوان گفت بیش از 100 شرکت در اقصی نقاط جهان مثل آمریکا، ژاپن و آلمان وجود دارند که تجهیزات و مواد اولیه دندانپزشکی با کیفیت را تولید و به بازار ارائه میکنند. برای اینکه بهترین و مناسبترین تجهیزات دندانپزشکی را برای مطب خود بخرید، لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. در ادامه به شما میگوییم چگونه بهترین برندهای تجهیزات دندانپزشکی را انتخاب کنید.

یعنی به راحتی دیده میشوند. اما ابتکار عمل در ارتودنسی لینگوال به این صورت است که بریس ها دیگر قابل مشاهده نیستند. چون ما آن ها را به سطح خلفی یا پشت دندان ها متصل میکنیم. این ترفند خودش نوعی ارتودنسی نامرئی است زیرا بدون اینکه کسی متوجه درمان شما شود بعد از مدتی دندان های شما صاف و یکدست میشوند. بهترین کاندید ارتودنسی پشت دندانی یا زبانی کیست؟ در بخش بالا عنوان کردیم که ارتودنسی با کمک سیستم لینگوال نوعی ارتودنسی نامرئی است. و حتما خوب میدانید که ارتودنسی های نامرئی بهترین روش برای صاف کردن دندان های بزرگسالان هستند. یعنی اگر بزرگسال هستید و در عین حال مشکل ارتودنسی دارید میتوانید بدون اینکه کسی متوجه درمان شما شود ارتودنسی کنید. بنابراین هرچند که از این سیستم میتوان برای اصلاح مشکلات کودکان و بزرگترها استفاده کرد، اما به نظر می رسد بیشتر بزرگترها به این درمان نیاز داشته باشند.

 • واتر جت
 • آموزش بهداشت دهان و دندان
 • تقویت مهارت های حرکتی کودک
 • بهره مندی این مرکز از کادر درمانی حرفه ای و مجرب
 • فیشورسیلانت تراپی
 • ایمپلنت فوری
 • ترمیم دندان های کودک
 • دکتر فیلیپ بزرا برزیی

پایه های ایمپلنت معمولاً از جنس آلیاژ تیتانیومی هستند. مدت زمان بهبودی این مرحله نیز 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. مرحله نهایی، مرحله نصب تاج دندان است. تاج دندان به واسطه مهره ای به نام اباتمنت به پایه ایمپلنت وصل می شود. مرکز ایمپلنت در غرب تهران، رنگ و اندازه تاج دندان را متناسب با دندان های طبیعی بیمار انتخاب می کند. ایمپلنت دندان با تمامی مزایایی که به همراه دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. همچنین به دلیل این که کاشت دندان نوعی جراحی نیز محسوب می شود، عوارضی به همراه دارد. در صورتی که کاشت دندان به کمک دکتر ایمپلنت خوب در تهران انجام شود، این عوارض به کمترین میزان خود می رسد. در ادامه به مشکلات و عوارض ناشی از ایمپلنت دندان اشاره خواهیم کرد. مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان، باعث افزایش عمر این روش درمانی می شود. این مراقبت ها در قالب نکاتی مهم از طرف مرکز ایمپلنت در غرب تهران به بیمار ارجاع می شوند. برای انجام ایمپلنت دندان هزینه مشخصی را نمی توان تعیین کرد. این هزینه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و توسط دکتر ایمپلنت خوب در تهران معین می شود. در مطالب فوق پیرامون نحوه انجام ایمپلنت دندان، مزایا، مشکلات و هزینه آن بررسی کردیم. اندازه، رنگ و عملکرد ایمپلنت شباهت بسیاری به دندان طبیعی دارد و باعث طرح لبخند زیبا و رفع مشکلات جویدن خواهد شد. هزینه ایمپلنت در غرب تهران به تعداد، نوع و جنس ایمپلنت بستگی دارد. کلینیک دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و استفاده از تجهیزات نوین دندانپزشکی، به تشخیص دقیق و درمان آسیب های مختلف دندان و لثه و همچنین انجام روش های زیبایی و ترمیمی می پردازد. شما می توانید برای درمان و انجام روش ایمپلنت دندان، به کلینیک دکتر علت گلودرد بعد از گذاشتن دندان مصنوعی بروفه مراجعه نمایید.

دندانپزشکی کودکان

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پین دندان دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

فرزاد رسولی بازدید : 91 چهارشنبه 27 مهر 1401 نظرات (0)

از این ابزار که دارای انواع مختلفی هستند به منظور برش دادن و پالیش کردن و تراشیدن و… انواع دیسک های پرداخت و اتمام را به منظور استفاده به ماندرل متصل می کنند. به منظور شکل دادن و براق شدن و ترمیم دندان از این ابزار استفاده می شود . این ابزار همچون دیسک معایب ارتودنسی کاموفلاژ پرداخت برای براق کردن وترمیم انواع آمالگام دندانپزشکی و کامپوزیت دندانپزشکی و روکش های طلا استفاده می شود . از این ابزار برای برداشتن پوسیدگی در آماده سازی حفره استفاده می شود. از این ابزار برای شکل دهی و مشخص کردن زاویه های خطی و نقطه ای در حفره استفاده می شود. این ابزار برای برداشتن مینای دندان فاقد ساپورت و همچنین پخ کردن دیواره های سرویکالی استفاده می شود. از این ابزار برای برداشتن مینای دندان هایی که فاقد ساپورت هستن و نیز به عنوان صاف و صیقلی کردن دیواره های حفره استفاده می شود . از این ابزار هم همچون هچت برای برداشتن مینای دندان های بدون ساپورت استفاده می شود.

دندان و دندانپزشکی کاربرد آنها

9- سطوح جونده دندانهاي پايين مثل فك بالا را با عقب جلو بردن مسواك، تميز كنيد. 10- هر نوبت مسواك زدن بايد حداقل 4 دقيقه به طول بيانجامد. 11- هر شب قبل از خواب و هر روز صبح بعد از صبحانه، بايد دندانها را مسواك زد. فلورايد عنصري است كه به طور طبيعي در آب، خاك و هوا يافت ميشود. زمانيكه فلورايد به صورت خوراكي به ميزان مناسب مصرف شود دندان را مقاوم كرده و از پوسيدگي پيشگيري خواهد شد. اگر فلورايد در آب آشاميدني شهر به ميزان مناسب موجود باشد، پوسيدگيهاي دنداني را تا حدود 60درصد كاهش ميدهد. روش ديگر دريافت فلورايد، استفاده از خميردندان، دهانشويهها و ژلهاي حاوي فلورايد است. هر دو روش كاربرد فلورايد يعني سيستميك (فلورايد موجود در مواد غذايي و آب آشاميدني) و موضعي (فلورايدي كه بر روي دندانها گذاشته ميشود) در مقاوم كردن دندانها و پيشگيري از پوسيدگي موثر شناخته شده اند. در مواد غذايي مصرفي، مقاديري فلورايد وجود دارد كه بر حسب انواع آنها، مقدار فلورايد مصرفي نيز متفاوت است. بعد از آنکه ژل بر روی دندان مالیده شد، کودک باید چند بار آب دهان خود را خالی کند ولی دهان نباید شسته شود و تا نیم ساعت بعد هم کودک نمی تواند چیزی بخورد یا بیاشامد. یکی از بخش های دندانها که به شدت در معرض پوسیدگی قرار دارد، سطح جونده دندان ها است. بخش های جونده دندانهای عقب یا همان بخشی که غذا بین آنها جویده و خرد می شود، به علت داشتن شیارهای فراوان، استعداد بسیار زیادی برای پوسیده شدن دارند. یکی روش های جلوگیری پوسدگی دندانها در این بخش، استفاده از روشی به نام فیشور سیلانت می باشد. سیلانتها موادی می باشند که به صورت یک لایه نازک روی شیارهای سطح جونده دندانهای آسیایی دائمی بچهها گذاشته می شود و به کمک این لایه نازک، شیارها صاف میشوند. با مسطح شدن شیارهای دندان، از باقی ماندن مواد غذایی بین این دندانها کاسته شده و احتمال پوسیدگی آنها کاهش پیدا می کند. اولین دندان دائمی آسیای کودکان در سن ۶ سالگی در انتهای دهانشان رویش می کند.

 1. استفاده از نیروهای متخصص برای خدمات پس از فروش
 2. جلوگیری و رفع بوی بددهان
 3. کنسول یا تابلت دندانپزشک (Table Plate)
 4. قبل از درمان چه غذا یا نوشیدنی به کودک خود بدهید؟
 5. دندانپزشکی زیبایی

♦ تعداد دندان: از دیگر عواملی که بر قیمت لمینت دندان قسطی تاثیر می گذارد تعداد دندان هایی است که قصد لمینت آنها را دارید. ♦ دستمزد دندانپزشک: هر دندانپزشکی دستمزد خاص خود را برای انجام لمینت دارد. این موضوع نیز بر قیمت لمینت اقساطی تاثیر می گذارد. ♦ مقدار مواد لازم برای مجله ایران دنتال و بهداشت دهان و دندان لمینت: میزان تراش و ترمیم دندان در افراد مختلف، متفاوت است. لذا تعداد لایه ها و مقدار موادی که بر روی دندانها قرار می گیرد هم، متفاوت می باشد. از این رو قیمت لمینت دندان قسطی بسته به مقدار مواد لازم برای پوشش دندانها متفاوت است. ♦ نوع لمینت: قیمت لمینت دندان قسطی بسته به اینکه از لومینیرز استفاده شود یا ونیر لمینت متفاوت می باشد. لومینیرز نوعی لمینت بسیار ظریف میباشد که نازکی آن تقریبا به مانند لنز چشم است. با این ماده، نیازی به تراش دندانها نیست و لمینت بدون درد و خونریزی انجام می شود. این ماده هر نوع لک، پوسیدگی، خردشدگی، فاصله دندانها و …

قطعات تجهیزات دندانپزشکی

در جمعیت والدین کودکان و نوجوانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خدمات ارائه شده دندانپزشک کودکان از تنوع بسیار زیادی برخوردار میباشد. خدماتی که بهترین دندانپزشک اطفال ارائه می دهد، در برگیرنده انواع روشهای ترمیمی، درمان ریشه، پیشگیری از ایجاد و گسترش پوسیدگی های دندانی و کمک به رشد صحیح و اصولی دندانهای دائمی است. مشخصات بهترین دندانپزشک کودکان چیست؟ دندانپزشک اطفال علاوه بر اینکه بر سلامت دهان و دندان تمرکز دارد، سعی دارد بعد از اقدامات لازم برای رفع مشکلات دندان کودک، توصیههای لازم را برای والدین کودک بازگو می کند. والدین باید این نکات را جدی بگیرند تا دندانهای کودکشان به حالت اول بازنگردد. دندانپزشک اطفال برای اینکه کودک نترسد و دوران درمان را بدون ترس سپری کند با کودک به خوبی ارتباط برقرار میکند. چراکه کودکان مانند بزرگسالان آرام و بی سرو صدا نیستند و نمیتوانند برای مدتی ساکت یکجا بمانند. در نتیجه لحن دندانپزشک باید دوستانه باشد و از کلماتی استفاده کند که کودک درک میکند.

متن در مورد دندان و دندانپزشکی

همچنین با گذشت زمان بدن او ضعیف خواهد شد. با توجه به این موضوع که روشهای درمان متقاوتی برای هریک از انواع ناهنجاریهای فکی و دندانی کودکان وجود دارد، در نتیجه نمیتوان هزینه ثابتی را بیان داشت. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعرفه دندانپزشکی سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید. همچنین با متخصصین ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید تا بهترین راهکار را برای درمان ناهنجاری کودکتان دریافت نمایید. شما می توانید به راحنی از قسمت تعیین وقت آنلاین برای دریافت نوبت معاینه در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت اقدام نمایید. همینطور تاثیر بسیار زیادی در سلامت دندان های دائمی کودکان شما و پیشگیری از اقدام به پروتزهای دندانی مانند ایمپلنت در سنین بزرگسالی خواهد داشت. برای شناخت متخصص ایمپلنت باسابقه با کارشناسان ما در ارتباط باشید. پیشنهاد میشود به منظور کنترل و آگاهی از اصول مراقبتهای بهداشتی دهان و دندان کودکتان، نسبت به مراجعه به موقع به دندانپزشک اطفال اقدام نمایید. هزینه های مربوط به این خدمات بسته به شرایط بیمار کاملا متفاوت خواهد بود. خونریزی كمتر، قدرت تاثیر بالا، و تقریبا آسیب رسانی پائین به دندان را می توان از فاكتورهای برتر استفاده از این دستگاه در مقایسه با دیگر روش های جرمگیری نام برد. بنابراین Ultrasonic Scaler را می توان یكی از روش های مفید در جهت پیشگیری و درمان بیماری های عوارض قورت دادن سنگ لوزه  دندان دانست. 1- جعبه اصلی که داخل آن مدار الکترونیکی قرار دارد و در جلوی آن كلیدهای کنترل جریان آب و هوا و نیز خاموش و روشن قرار دارد. 2- هندپیس که از طریق کابل به دستگاه اتصال دارد. 3- پدال که دارای کابل بلندی است و انتهای آن با یک فیش و یا بطور مستقیم به دستگاه متصل می شود. 5- شیلنگ آب که مستقیماً یا بوسیله فیش به دستگاه متصل می شود. هندپیس از یک محفظه مناسب برای نصب قلم ساخته شده است و آب از طریق یک کابل نازک به نوک قلم می رود و تمام محفظه هندپیس را پر می کند. باید توجه داشت که به علت گرم شدن قلم، هیچ گاه بدون آب از دستگاه استفاده نمی شود.

 • ماتریکس نگهدار )در صورت نیاز
 • صندلی دندانپزشکی (Chair)
 • میکرو یونیت
 • پدال قابل اتوکلاو
 • حالا می توانید با خیال راحت دستکش های خود را بپوشید
 • از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) استفاده شود

با یک کشش بسیار ملایم سر نوزاد بیرون میآمده و بقیه بدن به راحتی خارج میشد. تابوره جهت نشستن جراح، کمک جراح، متخصصین بیهوشی در هنگام عمل جراحی در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد و در اندازههای مختلف قابل دسترس است.این صندلی قابلیت قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارد. یونیت دندانپزشکی یونیت صندلی شرکت اوستم یکی از مدرنترین و پیشرفته ترین دستگاههای حال حاضر در دنیاست . زیبایی وطراحی منحصر بفرد ، تکنولوژی روز دنیا و آپشن های گوناگون آن در کنار قیمت مناسب دستگاه از اصلی ترین مزیتهای آن است. آمالگاماتور: دستگاه آمالگاماتور به دونوع تقسیم می شود: 1. دستگاه کپسولی: دراین نوع دستگاه کپسول درمحل استقرار گیره کپسول قرار داده می شود. تنظیم میزان پودر و جیوه امکان پذیر نیست چون شرکت سازنده مقدار واحد آمالگام و جیوهرا مشخص نموده مانند ۱ واحد یا ۲ یا ۳ یا … که در کپسول جاسازی کرده و نیاز به تنظیم خاصی ندارد .

وکتور دندان و دندانپزشکی

ترمیم دندان های شیری و ماندگاری آن حتی برای چند سال به جویدن و هضم غذا و رشد کودک و تکامل عضلانی و فکی صورت کودک کمک شایانی می کند. با توجه به این که عصبکشی دندان معمولاً برای کودکان اندکی درد آور است، وجود نگرانی برای والدین در هنگام استفاده از این درمان برای کودک خود مسئلهای کاملاً طبیعی است. در ابتدا لازم است که والدین نباید احساس نگرانی و تشویش خود را به کودک خود منتقل نمایند. استفاده کردن از فلوراید در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان ها اللخصوص در سطوح بین دندانی نقش مهمی دارد. عمل فلوراید تراپی یعنی کاربرد موضعی فلوراید به صورت دوره ای برای دندان های کودکان، به منظور افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیده شدن می باشد. در روش فلورایدتراپی دندانپزشک ابتدا دندان ها را با برس و خمیر مخصوص تمیز می نماید و سپس فلوراید بصورت ژل یا وارنیش روی دندان ها قرار داده می شود.

 • کف دست ها را به طور دورانی بر روی هم بمالید
 • قدرت حرکت پشتی و قسمت پایی
 • اسید اچ و ماده سیلنت
 • طبقه بین المللی
 • کاسه کراشوار و دوش لیوان پرکن
 • گوتاپرکا و منبع گرما
 • روکش دندان

ترجیحا چراغ با حرکت دست (سنسور)خاموش و روشن شود. کراشور یونیت دندانپزشکی معمولا از جنس های سرامیکی،چینی و پلاستیکی است که مجهز به شیر آب لیوان برای شستن دهان بیماران بعد از درمان میباشد و میزان آبی که داخل لیوان ریخته میشود با تنظیمات انجام میگردد. این قسمت با آب یا هوا کار میکند و دارای مکش متناسب بزاق دهان میباشد. ساکشن اصلی نسبت به ساکشن بزاق دهان قوی تر میباشد و حدودا 50 لیتر آب را در دقیقه مکش میکند. کمپرسورها دو مدل هستند روغنی و بدون روغن که هوای آزاد خارجی را به فضا نگهدار دندان کودک اینسترومنت ها و یونیت آماده و ارسال میکند. به صندلی کوچکی گفته میشود که حالت گردان دارد ، که برای دکتر دندانپزشک و دستیار وی در کنار یونیت دندانپزشکی قرار میگیرد. این دستگاه برای تبدیل کردن برای تبدیل کردن پودر آمالگام به خمیر میباشد ، که قابلیت اندازه واحد و در صد تر کیب آمالگام و جیوه را دارد.

فرزاد رسولی بازدید : 104 شنبه 12 شهریور 1401 نظرات (0)

بهترین سن برای انجام ارتودنسی دندان چه وقتی است؟ هزینه ارتودنسی دندان چقدر است؟ روند ارتودنسی دندان در کلینیک تخصصی دندانپزشکی ایده آل به چه شکل است؟ نیاز به درمان ارتودنسی دارید؟ دندانپزشکان متخصص ارتودنسی، برطرف کردن طیف وسیعی از مشکلات بیماران و مراجعه کنندگان ممکن است از درمان های ارتودنسی استفاده کنند. روش های درمانی به کار گرفته شده توسط متخصص ارتودنسی میتواند ظاهر دندانها را بهبود ببخشد و سلامتی آنها را تضمین کند. متخصص ارتودنسی برای دستیابی به اهداف مد نظرش، از ابزار مخصوص و ویژهای استفاده میکند که در قسمت های بعد با آن ها آشنا می شوید. ارتودنسی دندان به انگلیسی (Orthodontics) یکی از تخصص های دندانپزشکی است که متخصصان آن به تشخیص، پیشگیری و درمان ناهنجاریها، نامنظمی ها و ناهماهنگی های دندان ها و فک ها میپردازند. ارتودنسی یکی از قدیمیترین شاخه های دندانپزشکی است و شواهد زیادی از تلاش بشر برای منظم کردن دندان ها با روش های مختلف از سالیان بسیار دور در دسترس است.

در لیست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا، کد ۳۱۱۵ به دندانپزشکان اختصاص داده شده است. دندانپزشکان از طریق برنامه اکسپرس اینتری، زیر گروه نیروهای متخصص فدرال (FSW) و یا برنامه های استانی، با توجه به بازار کار هر استان، اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. متقاضیانی که مدرک دندانپزشکی خود را از کانادا و یا آمریکا دریافت نکرده باشند، برای اخذ مجوز فعالیت در کانادا نیازمند طی کردن مراحل برابر سازی مدرک خود با کانادا و تطبیق با سیستم پزشکی کانادا، هستند. مجله اینترنتی دندانپزشکی متقاضی قبل از اپلای برای برابرسازی مدرک باید آزمون، خودارزشیابی را انجام دهد. این فرآیند برای تایید شدن دندانپزشکان بین المللی (فارغ التحصیلان دوره های دندانپزشکی خارج از کانادا) به عنوان دندان پزشک عمومی در کانادا می باشد. بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا این دوره ها را ارائه می دهند. سازمان NDEB کانادا یک ارزیابی انجام می دهد که به تعیین این می پردازد که، چه کسانی به دوره های تکمیلی نیاز دارند و چه کسانی واجد شرایط فرآیند معادل سازی مدرک هستند. مدت زمان این دوره ها معمولا ۲ تا ۲.۵ سال است.

این هزینه بر اساس نوع خدمات دندانپزشکی، متریال مورد استفاده و تکنیکهای دندانپزشکی متفاوت است. یکی از مشکلاتی که در رابطه با خدمات دندانپزشکی وجود دارد این است که بسیاری از بیمهها این خدمات گرانقیمت را پوشش نمیدهند. قبل از مراجعه به مطب دکتر دندانپزشک در شیراز بهتر است با مطب تماس بگیرید و مطمئن شوید که پزشک با بیمه یا بیمه تکمیلی شما قرارداد دارد یا نه؟ با استفاده از دکترتو میتوانید از دکترهای دندان پزشک در شیراز نوبت اینترنتی بگیرید. نوبت اینترنتی در دکترتو به روشهای نوبتدهی حضوری، مشاوره آنلاین (تلفنی، متنی و ویدیویی) قابل انجام است. انواع فضا نگهدارنده دندان شیری در صورت نیاز به ویزیت حضوری توسط پزشک میتوانید از امکان مسیریابی روی نقشه استفاده کنید. البته همیشه نیازی به ویزیت حضوری توسط پزشک وجود ندارد و در بسیاری از موارد، مشاوره تلفنی و آنلاین میتوانند راهحل مناسبی قبل از مراجعه حضوری به پزشک باشد. دکترتو میزبان بیش از ۱۰۰۰۰ پزشک، روانشناس و متخصص درمانی در تخصصهای پزشکی مختلف در سراسر کشور است و با تسهیل نوبتدهی پزشکان سعی میکند سطح سلامت جامعه را ارتقا دهد. امکان ثبت نظر درباره هر پزشک برای مراجعهکننده فراهم شده است تا سایر مراجعهکنندگان، قبل از ویزیت شدن، از نظرات در مورد دکترهای دندان پزشک مطلع شوند. با دکترتو به راحتی از تمام دکترهای ایران نوبت بگیرید. راحتترین و بهترین راه برای پیدا کردن یک دکتر دندانپزشک خوب شیراز و گرفتن نوبت اینترنتی دکتر دندانپزشکی در شیراز استفاده از سرویس نوبتدهی آنلاین دکترتو است. به این صورت در وقت خود صرفهجویی میکنید و با کمترین دردسر نوبت خود را رزرو میکنید. برای گرفتن نوبت اینترنتی از بهترین دکتر دندانپزشک در شیراز کافیست وارد صفحه پزشک شوید و در روز و ساعتی که ب رایتان مناسبتر است، نوبت بگیرید.

زیرا کشیدن برخی دندان ها ممکن است نیازمند دراز کشیدن طولانی مدت مادر بر روی صندلی دندانپزشکی باشد. هرچه مادر بیشتر به پشت دراز بکشد احتمال آسیب رسیدن به جنین بیشتر است. به جز این ممکن است تاثیر اشعه ایکس و داروی بی حسی متوجه جنین شود و چون این 3 ماهه بسیار حساس است بهتر است که برای کشیدن دندان در این 3 ماهه جانب احتیاط کاملا رعایت شود. استفاده از انواع آرام بخش بیخطر مانند بی حسی موضعی که تاثیر آن به جنین در رحم نمی رسد. تجویز داروهای ضد درد یا آنتی بیوتیک های خوراکی که برای مادر باردار و نوزاد در دوران بارداری بی خطر است. چگونه از کجا متوجه شویم که نیاز به کشیدن دندان داریم؟ اگر باردار هستید و به طور منظم به کلینیک دندانپزشکی بارداری خود مراجعه می کنید، دندانپزشکتان همه چیز را متوجه خواهد شد. در واقع دندانپزشک شما با معاینات کامل، هر نوع مشکلی که در خصوص دهان و دندان داشته باشید را تشخیص داده و در اسرع وقت درمان یا مدیریت می کند. اما اگر دسترسی به دندانپزشکی باردار ندارید نگران نباشید، علائمی وجود دارد که در مجموع نشان دهنده نیاز به کشیدن دندان در زمان بارداری هستند. آیا همه مادران باردار نیاز به مراجعه دندانپزشکی دارند؟ اگر شما بهداشت دهان و دندان را همیشه به طور منظم رعایت می کنید بعید است مشکل خاصی برای دهان و دندان شما در طول بارداری ایجاد شود که نیازمند مداخله دندانپزشکی بارداری باشد.

هنگامی که باردار هستید ، بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به بیماری لثه و پوسیدگی دندان ها هستید که می تواند بر سلامت کودک شما نیز تأثیر بگذارد. جهت معاینه و انجام درمان های دندانپزشکی قبل از بارداری به دندانپزشک مراجعه کنید. اگر حالت تهوع دارید ، بعد از استفراغ، دهان خود را با ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین در یک لیوان آب بشویید. این کار به شستن اسید معده کمک می کند و مینای دندان را ایمن نگه می دارد. رویش دندانهای كودك از حدود ۶ ماهگی آغاز میشود اما گاهی برخی نوزادان با یك یا دو دندان نیز متولد میشوند. زمان و نحوه رویش دندان در همه كودكان یكسان نیست و معمولاً با گریه و بیقراری كودك همراه است. در این حالت، جویدن اجسام سفت و تمیز توسط کودک و ماساژ ملایم لثه ها با تكه فلزی سرد مانند پشت قاشق چایخوری در کاهش ناآرامی او مفید است.

لمینت و کامپوزیت هر دو برای داشتن لبخندی زیبا انجام می شوند. در هر دو روش موادی بر روی دندان ها قرار می گیرد که زردی و بد فرمی دندان ها را از بین می برد. لمینت سرامیکی روشی بسیار عالی برای ساختن لبخندی زیبا می باشد. قیمت لمینت بیشتر از کامپوزیت می باشد اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که کیفیت لمینت بهتر از کامپوزیت می باشد. البته دندانپزشک نسبت به نیاز بیمار یکی از این دو روش را انتخاب می نماید. بهتر است برای انجام اقدامات زیبایی دندان های خود به دندانپزشک متخصصی مراجعه نمایید. یکی از دغدغه های اصلی بسیاری از افراد داشتن دندان های زرد است. داشتن دندان های زیبا که مانند مرواریدهای سفید در داخل دهان برق می زنند، صورت شما را زیبا تر نشان می دهد. در صورتی که این زردی ناشی از جرم روی دندان ها باشد، می توان آن را به وسیله ی جرم گیری از بین برد.

از خلال دندان در نواحی که لثه بین دندانی تماماً فضای موجود بین دو دندان را پوشانیده نباید استفاده نمود چون باعث ازردگی لثه می شود. برس های مخروطی شکل کوچک برای تمیز نمودن فضاهای بین دندانی که لثه بین دندانی آنها از بین رفته است مفید هستند این برس هارا باید در نواحی بین دندانی فرو برده وبا حرکت جلو وعقب ناحیه را تمیز نمود. استریپ کرون چیست؟ شستن دهان با فشار یک محلول ممکن است مواد ریز غذایی را شل کند ولی این کار نمی تواند پلاک میکروبی را از جای بردارد برخی دهان شویه ها ممکن است به کنترل شیمیایی تشکیل دنتال پلاک کمک نمایند. کلرهگزیدین یک دهان شویه است که خاصیت ضد عفونی قوی دارد. به طور کلی دهان شویه به عنوان مکمل مسواک زدن باید استفاده شود نه به عنوان جایگزین مسواک. پریدکس : خاصیت ضدعفونی قوی دارد وعوارض جانبی آن عبارت است از تغیر رنگ دندانها وتغیرات چشایی لیسترین :برای حذف پلاک فوق لثه ای ورفع التهاب لثه مؤثر است.

 • آقای دکتر محمد تقی گلپرور
 • کاهش راندمان در سیستم ادغام
 • عضلانی :دارو از طریق مویرگها وارد ر می شود
 • کاربرد درمانی
 • قابلیت خود سفتشوندگی
 • طرح جامع
 • Caspian Journal of Internal Medicine

یک مبحث مهم در رشته دندانپزشکی تحت عنوان عصب کُشی یا عصب کِشی یا به اصطلاح علمی تر درمان ریشه مصطلح است. به درمان بیماری ها و صدمات ریشه و بافت های اطراف ریشه دندان در اصطلاح N2 می گویند. درمان ریشه یا پالپ دندان با نام های N2، روت کانال یا عصب کشی شناحته می شود. 1 عصب کشی دندان چیست؟ 1.1 چه زمانی ریشه دندان نیاز به اصلاح دارد؟ عصب کشی دندان چیست؟ عصب کشی دندان یکی از رایج ترین روش کاهش درد ناشی از عصب دندان ها در کلینیک های دندانپزشکی است در طی این عمل پالپ اعصاب، بافت همبند از ریشه دندان جدا می شود. در بسیاری از موارد این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود اما موارد نادری هم هستند که بنا به شرایط فیزیکی بیمار استثناٌ تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. چه زمانی ریشه دندان نیاز به اصلاح دارد؟ پر کردن دندان با کامپوزیت عصب کشی دندان زمانی انجام می شود که قسمت داخلی بافت نرم دندان که پالپ نیز نام دارد آسیب دیده یا ملتهب و آلوده شده باشد.

فرزاد رسولی بازدید : 109 چهارشنبه 19 مرداد 1401 نظرات (0)

خوشبختانه، بسیاری از دندانپزشکان راجع به نکاتی که باید راجع به سلامت دندان و دهان در زنان باردار رعایت کنند، آموزش دیدهاند و هنگام معاینه زنان باردار این نکات را رعایت میکنند. اما پدر و مادر ندانسته ، با قاشق و پستانکی که در دهان نوزاد میگذارند ، دهان تمیز او را با باکتریها پر میکنند. یک رژیم غذایی سالم شامل محصولات لبنی، از جمله پنیر و ماست را رعایت کنید. در دوران بارداری، برای حفظ سلامت دندان و دهان خود اهمیت قائل شوید و برای معاینه، مجله سلامت دندان ها به دندانپزشکی مراجعه نمایید که نکات مورد نیاز راجع به نحوه معاینه و درمان زنان باردار را بداند. تمام نوزادان زمانی که به دنیا میآیند ، دهانشان عاری از باکتری است. اولین دندانهای کودک شما ، بعد از سه ماهه اول بارداری شما ، شروع به رشد میکند. با توجه به اینکه کودک شما ، از آنچه شما میخورید تغذیه میکند و سلامت دندانهای او در دستان شماست ، مصرف انواع مواد غذایی مغذی ،بخش مهمی از مراقبتهای راجع به سلامت دندان در دوران بارداری است. قاشق ، پستانک و دهان نوزاد خود را بشویید تا باکتری و میکروب وارد دهان او نشود و سلامت دندان و دهان نوزادتان را با این کارها حفظ نمایید. هیچ چیز نمیتواند جایگزین مراقبت از دندان روزانه شود. این منابع کلسیم و مواد معدنی برای رشد کودک ، لثه ، دندانها و استخوان ضروری است و سلامت دندان و دهان کودک را تضمین میکند.

دریافتشده در ۱۵ مارس ۲۰۰۸.

↑ «ختنه زنان در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲. ↑ Ahmady Kameel. Prevalence of Female Genital Mutilation/Cutting in Iran, Swift Journal of Social Sciences and Humanity (SJSSH), November 2015 Vol. ↑ Mehryar, Amir H. (2008), The Greenwood Encyclopedia of Children's Issues Worldwide (به انگلیسی), به کوشش Irving Epstein, Leslie Limage. رادیو فردا. دریافتشده در ۲۰۲۲-۰۱-۳۱. بایگانیشده از روی نسخه اصلی در ۱۸ فوریه ۲۰۰۹. تهران. نشر شیرازه. چاپ اول. دوره ۷، شماره ۲، تابستان ۱۴۰۰، صفحات ۶۲ - ۷۸. بی. بی.سی. فارسی. ۱۳۸۷-۱۱-۲۸. ↑ ۶۹٫۰ ۶۹٫۱ هما احدی، طلعت خدیوزاده، قدیسه سیدی علوی، حبیبا… ↑ ۷۰٫۰ ۷۰٫۱ «ختنه زنان در کردستان همان است که بود». دریافتشده در ۱۵ مه ۲۰۰۸. ↑ «دختران در برخی مناطق ایران ختنه میشوند». ↑ «ختنه زنان در قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۷۰». اسماعیلی، «ختنه زنان در میناب: شیوع، آگاهی و نگرش»، مجله دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی قزوین، ۷ (شماره ۲۸)، ص. دانمارک. انتشارات آوای بوف. شهرزادنیوز. ۱۳۸۷-۰۲-۲۶. بایگانیشده از اصلی در ۱۸ سپتامبر ۲۰۰۸. Mehryar, Shirin Ahmad-Nia, and Ava Jalali-Savar, Greenwood Publishing Group, p. ↑ تهمينه, فرج خدا; الناز, ايراني فر; مريم, جوانبخت; محمود, عباسي; مهشيد, بكايي (1390-01-01). "بررسي پيامدهاي اخلاقي، ابعاد حقوقي و راهکارهاي ريشه کني ختنه زنان". چاپ اول. (۱۴۰۰)، صفحات ۵۰ تا ۵۶. ↑ هما, احدي; طلعت, خديوزاده; قدسيه, سيدي علوي; اله, اسماعيلي حبيب (1382-01-01). "ختنه زنان در ميناب: شيوع، آگاهي و نگرش". ↑ احمدی، کامیل. به نام سنت (انگارهای در حال تغییر؛ پژوهشی جامع درباب ختنه زنان در ایران). ص ۱۹ تا ۲۱. دریافتشده در ۱۵ مارس ۲۰۰۸. ↑ احمدی، کامیل. تبیین اجتماعی علل و پیامدهای ختنه زنان در ایران، نشریه علمی مطالعات پژوهشی در علوم انسانی و علوم اجتماعی. ↑ احمدی، کامیل. به نام سنت (پژوهشی جامع درباب ختنه زنان در ایران). ↑ «کاهش آمار ختنه زنان و مسئولیت دولت». مرکز پژوهش های مجلس».

مصرف سیگار، وجود سابقه مشکلات قلبی در خانواده و کم­ تحرکی این احتمال را بالا می­برد. ارزیابی منظم توسط چشم ­پزشک می­تواند به شناسایی تغییرات چشم در مراحل اولیه و درمان آن پیش از گسترش آسیب، کمک شایانی کند. مشکلات شبکیه، لکه­ زرد، آب­مروارید و آب­سیاه از جمله عوارض دیابت هستند که در مراحل اولیه به راحتی شناسایی نمی­شوند. برای کاهش این مشکل، نیاز است هر 6 ماه یک­بار فشارخون خود را کنترل و در صورت نیاز قرص فشار مصرف کنید و حداقل سالی یک­بار کلسترول خون را بررسی کنید. عوارض کلیوی به علت تغییراتی که عوارض دیابت بر عروق منتهی به کلیه ایجاد می­کند، شایع­اند. اگرچه بیشتر آسیب­های بینایی علائم اولیه­ مشخصی ندارند اما در صورت مشاهده­ برخی نشانه ­ها مانند دیدن فلش نور، اجسام شناور یا نقاط ریز و یا از دست دادن دید محیطی، حتما به پزشک مراجعه کنید. لوازم دندانپزشکی  مشکلات کلیوی در مراحل اولیه می­توانند با آزمایش ادرار حداقل یک­بار در سال شناسایی شوند.

مجله سلامت دندان تعریف

صنعت انرژی در این استان بیش از ۲۷۵٬۰۰۰ شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کردهاست. آلبرتا همچنان به صورت سنتی مکانی برای کشاورزی و دامداری در ابعاد بزرگ بودهاست که این مسئله تأثیر بسیار مهمی در صنعت و فرهنگ این منطقه میگذارد. انتظار میرود که این بخش همچنان با پیشرفت تکنولوژی و توسعه هر چه بیشتر سواحل نفتی در شمال این استان، توسعه یابد. آلبرتا با توجه به توسعه پر سرعت اقتصادی خود، یکی از بهترین مکانها برای کاریابی است. صنایع تولیدی در آلبرتا در دهه گذشته دو برابر شدهاست و خلاقیت، صنایع جدید را ترغیب به کار میکند که این مورد باعث تبدیل شدن آلبرتا به رقیبی قدرتمند در بازارهای جهانی شدهاست. به جز صنعت نفت و گاز، صنعت جنگلداری در این استان با ارزش سالیانه ۴ میلیارد دلار نیز بسیار مهم میباشد. نرخ بالای رشد اقتصادی آلبرتا فقط محدود به صنایع انرژی نیست بلکه این استان از تنوع بالای اقتصادی نیز برخوردار است.

همراه با معرفی خود شخصیت، مواردی مانند لباسها و پوستهها، اسلحهها و یک مکان مبارزهای هم به این بازی اضافه شدند. از دیگر ویژگیها، نه زیرزمین و سیاهچال تازه، مجموعهای جدید از حملات و تغییرات نبردها است. به گفته آکیهیکو یوشیدا، سیستم جدید نبرد بازی تعدادی از قابلیتهای شخصیتها را تغییر داده یا ادغام میکند. مربوط به بازی فاینال فانتزی ۱۴ که در ۲ ژوئیه ۲۰۱۹ منتشر خواهد شد، رویدادی متناظر با نیئا: اتوماتا برگزار میشود. مایک فاهی حضور 2B در این بازی را تحسین و مکانهای مبارزه جدید را هم بسیار خوب توصیف کرد. او حتی 2B را برای این بازی «بیش از حد خوب» دانست. در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۹، 2B در یک مود بازی مانستر هانتر: ورلد و در نسخه رایانه شخصی آن، در حال مبارزه با یکی از غولهای این بازی نشان داده شد. تارو یوکو و یوسکه سایتو هم در پیامی به ویژگیهای این بسته الحاقی اشاره کردند، از جمله امکان حضور همزمان ۲۴ بازیکن و ایجاد اتحاد بین آنها. وجود داشته و دنیای نیئا: اتوماتا را به تصویر میکشد.

مجله سلامت دندان تهران

ترمیم دندان میتواند از یک ساعت تا چند ماه طول بکشد تا به طور کامل انجام شود. بلیچینگ دندان به دو شیوه آفیس بلیچینگ و هوم بلیچینگ انجام میشود که مورد اول در مطب و توسط دندانپزشک انجام میشود و مورد دوم در خانه و تحت نظر پزشک انجام میشود. هزینه ارتودنسی متحرک نوع ترمیم و تعداد دندانهایی که باید ترمیم شوند همگی در مدت زمان انجام ترمیم نقش دارند. برای اصلاح و ترمیم رنگ دندان میتوانید از بلیچینگ دندان استفاده کنید. بلیچینگ رنگ و لکههای مادر زادی یا اکتسابی دندان را از بین میبرد و با اکسیداسیون کردن 5 لایه دندانی تا 4 درجه رنگ دندان را روشنتر میکند. مثلا پر کردن دندان در یک ساعت میتواند انجام شود درحالی که ایمپلنت دندان و پروتز، ممکن است چند ماه زمان ببرد تا مراحل آن تکمیل شود. برای اطلاعات بیشتر به مقاله بلیچینگ دندان مراجعه کنید و با این روش اصلاح رنگ دندان آشنا شوید.

مجله سلامت دندان تلگرام

چگونه میان وعده سلامت دندان را تحت تأثیر قرار می دهند؟ دهان شما برای پردازش آنچه در آن قرار می دهید نیاز به استراحت دارد. برای سلامت دندان ها، توصیه می شود افراد خوردنی ها و نوشیدنی های میان وعده را محدود کنید. دهان شما در طول وعده های غذایی بزاق بیشتری تولید می کندکه می تواند به شستشوی ذرات غذا کمک کند. البته، گاهی اوقات خوردن بین وعده های اجتناب ناپذیر است. سعی کنید مدام در حال خوردن و نوشیدن نباشید. اگر میان وعده می خورید، گزینه های مقوی را انتخاب کنید- مانند پنیر، ماست، میوه ها، سبزیجات، یا آجیل ها- که برای سلامت کلی شما و سلامت دندان های شما مفید باشند. متأسفانه اکثر افراد خوراکی هایی مانند شیرینی ها و چیپس ها را برای میان وعده انتخاب می کنند؛ غذاهایی که با ایجاد پوسیدگی دندان ها به آنها آسیب می رسانند. اصطلاحات ارتودنسی فاصله بین وعده های غذایی و نوشیدنی ها باید حداقل به مدت 2 ساعت باشد تا خطر پوسیدگی دندان ها کاهش پیدا کند.

مدال کاپلی یا نشان کاپلی (به انگلیسی: Copley Medal) جایزهای علمی است که هرساله توسط انجمن سلطنتی لندن به خاطر دستاوردهای برجسته، پژوهشی در هر رشتهٔ علمی از علوم فیزیکی گرفته تا علوم زیستشناسی اعطا میشود. A در سال ۱۸۸۱ سر جوزف ویلیام کاپلی برای دومین بار مبلغ ۱۶۶۶ پوند، ۱۳ s و ۴d اهدا کرد؛ و این مبلغ برای اهدا مدال استفاده شد. این مدال پس از اهدا ۱۰۰ £ توسط سرگادفری کاپلی برای انجام آزمایش ایجاد شد و چندین سال هم مقدارش همان ۱۰۰ پوند بود. از زمان اعطای آن، این جایزه به بسیاری از دانشمندان برجسته داده شدهاست، شامل ۵۲ نفر از برندگان جایزه نوبل: ۱۷ نفر در فیزیک، ۲۱ نفر در فیزیولوژی و پزشکی، و ۱۴ نفر در شیمی. ۱۷۴۰ الکساندر استوارت به خاطر «سخنرانیهایش در مورد حرکت ماهیچهای. مدال در قالب فعلی از نقره طلاپوش ساخته شده و به همراه یک جایزه ۲۵٬۰۰۰ پوندی داده میشود. ۱۷۴۱ جان تیافیلیس دزاگولیه به خاطر «آزمایشهایی که به منظور کشف خواص الکتریسیته انجام داد. شرایط اعطای مدال چندین بار تغییر کردهاست.

درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 112
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 25
 • باردید دیروز : 127
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 782
 • بازدید ماه : 4,209
 • بازدید سال : 20,607
 • بازدید کلی : 39,445