loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 41 چهارشنبه 27 مهر 1401 نظرات (0)

از این ابزار که دارای انواع مختلفی هستند به منظور برش دادن و پالیش کردن و تراشیدن و… انواع دیسک های پرداخت و اتمام را به منظور استفاده به ماندرل متصل می کنند. به منظور شکل دادن و براق شدن و ترمیم دندان از این ابزار استفاده می شود . این ابزار همچون دیسک معایب ارتودنسی کاموفلاژ پرداخت برای براق کردن وترمیم انواع آمالگام دندانپزشکی و کامپوزیت دندانپزشکی و روکش های طلا استفاده می شود . از این ابزار برای برداشتن پوسیدگی در آماده سازی حفره استفاده می شود. از این ابزار برای شکل دهی و مشخص کردن زاویه های خطی و نقطه ای در حفره استفاده می شود. این ابزار برای برداشتن مینای دندان فاقد ساپورت و همچنین پخ کردن دیواره های سرویکالی استفاده می شود. از این ابزار برای برداشتن مینای دندان هایی که فاقد ساپورت هستن و نیز به عنوان صاف و صیقلی کردن دیواره های حفره استفاده می شود . از این ابزار هم همچون هچت برای برداشتن مینای دندان های بدون ساپورت استفاده می شود.

دندان و دندانپزشکی کاربرد آنها

9- سطوح جونده دندانهاي پايين مثل فك بالا را با عقب جلو بردن مسواك، تميز كنيد. 10- هر نوبت مسواك زدن بايد حداقل 4 دقيقه به طول بيانجامد. 11- هر شب قبل از خواب و هر روز صبح بعد از صبحانه، بايد دندانها را مسواك زد. فلورايد عنصري است كه به طور طبيعي در آب، خاك و هوا يافت ميشود. زمانيكه فلورايد به صورت خوراكي به ميزان مناسب مصرف شود دندان را مقاوم كرده و از پوسيدگي پيشگيري خواهد شد. اگر فلورايد در آب آشاميدني شهر به ميزان مناسب موجود باشد، پوسيدگيهاي دنداني را تا حدود 60درصد كاهش ميدهد. روش ديگر دريافت فلورايد، استفاده از خميردندان، دهانشويهها و ژلهاي حاوي فلورايد است. هر دو روش كاربرد فلورايد يعني سيستميك (فلورايد موجود در مواد غذايي و آب آشاميدني) و موضعي (فلورايدي كه بر روي دندانها گذاشته ميشود) در مقاوم كردن دندانها و پيشگيري از پوسيدگي موثر شناخته شده اند. در مواد غذايي مصرفي، مقاديري فلورايد وجود دارد كه بر حسب انواع آنها، مقدار فلورايد مصرفي نيز متفاوت است. بعد از آنکه ژل بر روی دندان مالیده شد، کودک باید چند بار آب دهان خود را خالی کند ولی دهان نباید شسته شود و تا نیم ساعت بعد هم کودک نمی تواند چیزی بخورد یا بیاشامد. یکی از بخش های دندانها که به شدت در معرض پوسیدگی قرار دارد، سطح جونده دندان ها است. بخش های جونده دندانهای عقب یا همان بخشی که غذا بین آنها جویده و خرد می شود، به علت داشتن شیارهای فراوان، استعداد بسیار زیادی برای پوسیده شدن دارند. یکی روش های جلوگیری پوسدگی دندانها در این بخش، استفاده از روشی به نام فیشور سیلانت می باشد. سیلانتها موادی می باشند که به صورت یک لایه نازک روی شیارهای سطح جونده دندانهای آسیایی دائمی بچهها گذاشته می شود و به کمک این لایه نازک، شیارها صاف میشوند. با مسطح شدن شیارهای دندان، از باقی ماندن مواد غذایی بین این دندانها کاسته شده و احتمال پوسیدگی آنها کاهش پیدا می کند. اولین دندان دائمی آسیای کودکان در سن ۶ سالگی در انتهای دهانشان رویش می کند.

 1. استفاده از نیروهای متخصص برای خدمات پس از فروش
 2. جلوگیری و رفع بوی بددهان
 3. کنسول یا تابلت دندانپزشک (Table Plate)
 4. قبل از درمان چه غذا یا نوشیدنی به کودک خود بدهید؟
 5. دندانپزشکی زیبایی

♦ تعداد دندان: از دیگر عواملی که بر قیمت لمینت دندان قسطی تاثیر می گذارد تعداد دندان هایی است که قصد لمینت آنها را دارید. ♦ دستمزد دندانپزشک: هر دندانپزشکی دستمزد خاص خود را برای انجام لمینت دارد. این موضوع نیز بر قیمت لمینت اقساطی تاثیر می گذارد. ♦ مقدار مواد لازم برای مجله ایران دنتال و بهداشت دهان و دندان لمینت: میزان تراش و ترمیم دندان در افراد مختلف، متفاوت است. لذا تعداد لایه ها و مقدار موادی که بر روی دندانها قرار می گیرد هم، متفاوت می باشد. از این رو قیمت لمینت دندان قسطی بسته به مقدار مواد لازم برای پوشش دندانها متفاوت است. ♦ نوع لمینت: قیمت لمینت دندان قسطی بسته به اینکه از لومینیرز استفاده شود یا ونیر لمینت متفاوت می باشد. لومینیرز نوعی لمینت بسیار ظریف میباشد که نازکی آن تقریبا به مانند لنز چشم است. با این ماده، نیازی به تراش دندانها نیست و لمینت بدون درد و خونریزی انجام می شود. این ماده هر نوع لک، پوسیدگی، خردشدگی، فاصله دندانها و …

قطعات تجهیزات دندانپزشکی

در جمعیت والدین کودکان و نوجوانان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. خدمات ارائه شده دندانپزشک کودکان از تنوع بسیار زیادی برخوردار میباشد. خدماتی که بهترین دندانپزشک اطفال ارائه می دهد، در برگیرنده انواع روشهای ترمیمی، درمان ریشه، پیشگیری از ایجاد و گسترش پوسیدگی های دندانی و کمک به رشد صحیح و اصولی دندانهای دائمی است. مشخصات بهترین دندانپزشک کودکان چیست؟ دندانپزشک اطفال علاوه بر اینکه بر سلامت دهان و دندان تمرکز دارد، سعی دارد بعد از اقدامات لازم برای رفع مشکلات دندان کودک، توصیههای لازم را برای والدین کودک بازگو می کند. والدین باید این نکات را جدی بگیرند تا دندانهای کودکشان به حالت اول بازنگردد. دندانپزشک اطفال برای اینکه کودک نترسد و دوران درمان را بدون ترس سپری کند با کودک به خوبی ارتباط برقرار میکند. چراکه کودکان مانند بزرگسالان آرام و بی سرو صدا نیستند و نمیتوانند برای مدتی ساکت یکجا بمانند. در نتیجه لحن دندانپزشک باید دوستانه باشد و از کلماتی استفاده کند که کودک درک میکند.

متن در مورد دندان و دندانپزشکی

همچنین با گذشت زمان بدن او ضعیف خواهد شد. با توجه به این موضوع که روشهای درمان متقاوتی برای هریک از انواع ناهنجاریهای فکی و دندانی کودکان وجود دارد، در نتیجه نمیتوان هزینه ثابتی را بیان داشت. اما شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه تعرفه دندانپزشکی سیمادنت کلینیک مراجعه نمایید. همچنین با متخصصین ما از طریق صفحه پرسش و پاسخ در ارتباط باشید تا بهترین راهکار را برای درمان ناهنجاری کودکتان دریافت نمایید. شما می توانید به راحنی از قسمت تعیین وقت آنلاین برای دریافت نوبت معاینه در کلینیک تخصصی دندانپزشکی سیمادنت اقدام نمایید. همینطور تاثیر بسیار زیادی در سلامت دندان های دائمی کودکان شما و پیشگیری از اقدام به پروتزهای دندانی مانند ایمپلنت در سنین بزرگسالی خواهد داشت. برای شناخت متخصص ایمپلنت باسابقه با کارشناسان ما در ارتباط باشید. پیشنهاد میشود به منظور کنترل و آگاهی از اصول مراقبتهای بهداشتی دهان و دندان کودکتان، نسبت به مراجعه به موقع به دندانپزشک اطفال اقدام نمایید. هزینه های مربوط به این خدمات بسته به شرایط بیمار کاملا متفاوت خواهد بود. خونریزی كمتر، قدرت تاثیر بالا، و تقریبا آسیب رسانی پائین به دندان را می توان از فاكتورهای برتر استفاده از این دستگاه در مقایسه با دیگر روش های جرمگیری نام برد. بنابراین Ultrasonic Scaler را می توان یكی از روش های مفید در جهت پیشگیری و درمان بیماری های عوارض قورت دادن سنگ لوزه  دندان دانست. 1- جعبه اصلی که داخل آن مدار الکترونیکی قرار دارد و در جلوی آن كلیدهای کنترل جریان آب و هوا و نیز خاموش و روشن قرار دارد. 2- هندپیس که از طریق کابل به دستگاه اتصال دارد. 3- پدال که دارای کابل بلندی است و انتهای آن با یک فیش و یا بطور مستقیم به دستگاه متصل می شود. 5- شیلنگ آب که مستقیماً یا بوسیله فیش به دستگاه متصل می شود. هندپیس از یک محفظه مناسب برای نصب قلم ساخته شده است و آب از طریق یک کابل نازک به نوک قلم می رود و تمام محفظه هندپیس را پر می کند. باید توجه داشت که به علت گرم شدن قلم، هیچ گاه بدون آب از دستگاه استفاده نمی شود.

 • ماتریکس نگهدار )در صورت نیاز
 • صندلی دندانپزشکی (Chair)
 • میکرو یونیت
 • پدال قابل اتوکلاو
 • حالا می توانید با خیال راحت دستکش های خود را بپوشید
 • از تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) استفاده شود

با یک کشش بسیار ملایم سر نوزاد بیرون میآمده و بقیه بدن به راحتی خارج میشد. تابوره جهت نشستن جراح، کمک جراح، متخصصین بیهوشی در هنگام عمل جراحی در اتاق عمل مورد استفاده قرار میگیرد و در اندازههای مختلف قابل دسترس است.این صندلی قابلیت قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارد. یونیت دندانپزشکی یونیت صندلی شرکت اوستم یکی از مدرنترین و پیشرفته ترین دستگاههای حال حاضر در دنیاست . زیبایی وطراحی منحصر بفرد ، تکنولوژی روز دنیا و آپشن های گوناگون آن در کنار قیمت مناسب دستگاه از اصلی ترین مزیتهای آن است. آمالگاماتور: دستگاه آمالگاماتور به دونوع تقسیم می شود: 1. دستگاه کپسولی: دراین نوع دستگاه کپسول درمحل استقرار گیره کپسول قرار داده می شود. تنظیم میزان پودر و جیوه امکان پذیر نیست چون شرکت سازنده مقدار واحد آمالگام و جیوهرا مشخص نموده مانند ۱ واحد یا ۲ یا ۳ یا … که در کپسول جاسازی کرده و نیاز به تنظیم خاصی ندارد .

وکتور دندان و دندانپزشکی

ترمیم دندان های شیری و ماندگاری آن حتی برای چند سال به جویدن و هضم غذا و رشد کودک و تکامل عضلانی و فکی صورت کودک کمک شایانی می کند. با توجه به این که عصبکشی دندان معمولاً برای کودکان اندکی درد آور است، وجود نگرانی برای والدین در هنگام استفاده از این درمان برای کودک خود مسئلهای کاملاً طبیعی است. در ابتدا لازم است که والدین نباید احساس نگرانی و تشویش خود را به کودک خود منتقل نمایند. استفاده کردن از فلوراید در کنترل و پیشگیری از پوسیدگی دندان ها اللخصوص در سطوح بین دندانی نقش مهمی دارد. عمل فلوراید تراپی یعنی کاربرد موضعی فلوراید به صورت دوره ای برای دندان های کودکان، به منظور افزایش مقاومت دندان ها در برابر پوسیده شدن می باشد. در روش فلورایدتراپی دندانپزشک ابتدا دندان ها را با برس و خمیر مخصوص تمیز می نماید و سپس فلوراید بصورت ژل یا وارنیش روی دندان ها قرار داده می شود.

 • کف دست ها را به طور دورانی بر روی هم بمالید
 • قدرت حرکت پشتی و قسمت پایی
 • اسید اچ و ماده سیلنت
 • طبقه بین المللی
 • کاسه کراشوار و دوش لیوان پرکن
 • گوتاپرکا و منبع گرما
 • روکش دندان

ترجیحا چراغ با حرکت دست (سنسور)خاموش و روشن شود. کراشور یونیت دندانپزشکی معمولا از جنس های سرامیکی،چینی و پلاستیکی است که مجهز به شیر آب لیوان برای شستن دهان بیماران بعد از درمان میباشد و میزان آبی که داخل لیوان ریخته میشود با تنظیمات انجام میگردد. این قسمت با آب یا هوا کار میکند و دارای مکش متناسب بزاق دهان میباشد. ساکشن اصلی نسبت به ساکشن بزاق دهان قوی تر میباشد و حدودا 50 لیتر آب را در دقیقه مکش میکند. کمپرسورها دو مدل هستند روغنی و بدون روغن که هوای آزاد خارجی را به فضا نگهدار دندان کودک اینسترومنت ها و یونیت آماده و ارسال میکند. به صندلی کوچکی گفته میشود که حالت گردان دارد ، که برای دکتر دندانپزشک و دستیار وی در کنار یونیت دندانپزشکی قرار میگیرد. این دستگاه برای تبدیل کردن برای تبدیل کردن پودر آمالگام به خمیر میباشد ، که قابلیت اندازه واحد و در صد تر کیب آمالگام و جیوه را دارد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 62
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 43
 • بازدید امروز : 72
 • باردید دیروز : 51
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 562
 • بازدید ماه : 123
 • بازدید سال : 11,602
 • بازدید کلی : 16,982