loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 37 شنبه 15 بهمن 1401 نظرات (0)

الفباخبر :: آشنایی با رادیوگرافی دندانپزشکی و انواع آن

ایمپلنت دندانی بعنوان پایهای جهت قرار دادن پروتز روی آن استفاده میشود و باز سازی تاج دندانهای از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت مقدور عوارض دندان مصنوعی تکه ای میگردد. لمینت سرامیکی روی دندان پوسیده امکانپذیر است؟ لمینت دندان پوسیده بعد از رفع مشکلات پوسیدگی یک گزینه عالی برای زیبا سازی دندان ها است. امروزه همه افراد می توانند با مراجعه به دندانپزشکی دندان ها و لبخندی زیبا و چهره ای جذاب داشته باشند. کامپوزیت برای طراحی لبخند بهتر است یا ارتودنسی؟ ممکن است از خود بپرسید که آیا می توان از کامپوزیتِ دندانی به جای ارتودنسی استفاده کرد و در صورت امکان کدام روش بهتر است: کامپوزیت یا ارتودنسی. در مواردی که میزان نامرتبی و کجی دندان ها کم و جزئی باشد می توان برای اصلاح آنها از کامپوزیت بجای ارتودنسی استفاده کرد. ایمپلنت دندان دچار عفونت میشود؟ ایمپلنت را میتوان بلافاصله بعد از کشیدن دندان، انجام داد؟ فاصله زمانی بین کشیدن دندانی که خراب شده است و ایمپلنت می تواند کوتاه و یا طولانی باشد. بعضی از مواقع هنگامی که دندان کشیده می شود، بلافاصله ایمپلنت دندان در حفره به وجود آمده کاشته می شود. ایمپلنت میتواند در معرض پوسیدگی قرار بگیرد؟ ایمپلنت های دندانی راه حل ایدهآلی برای بیمارانی هستند که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و میخواهند با یک روش دائمی آنها را جایگزین کنند. اما ایمپلنت های دندانی را نمی توان در هر شرایطی در بلند مدت مورد استفاده قرار داد.

افزایش دندانپزشکی کودکان مهارت شما

دندانپزشکی کودکان شاخه ای از داندانپزشکی محسوب می شود که این شاخه از کودکان تا نوجوانان سرکار دارد. جالب است بدانید دندانپزشکی کودکان توسط انجمن دندانپزشکی آمریکا ، کالج سلطنتی دندانپزشکان کانادا و کالج سلطنتی جراحان دندانپزشک استرالیایی به عنوان تخصص دندانپزشکی مورد پذیرش قرار گرفت است. دندان اطفال از اهمیت بالای برخوردار است باید بدانید که طبق تحقیقات بدست آمده بهداشت دندان دهان پایین کودکان منجر می شود در عملکرد درسی خود ضعیف و یا در روابط اجتماعی ضعیف باشند. دندانپزشکی کودکان شامل بهداشت دهان و دندان از کودکی تا ۱۰ سالگی می شود. دندانپزشک کودک اصولا در زمینه سلامت دهان و دندان، مراقبت های ویژه کودکان و سلامت لثه ها در مراحل مختلف کودکی تخصص دارند. کودکان اصولا در ۶ ماهگی دندان های شان شروع به درآمدن می کند. در ۶-۷ سالگی دندان های شیری شان شروع به ریختن می کند و دندان های دائمی جایگزین انها می شود. در صورت عدم مراقبت صحیح از دندان اطفال نیز دچار زوال دندان و بیماری هایی می شوند که در کل عمر باعث درد و ناراحتی شان می شود.

همچنین ارتودنتیست باید ارتباط موثری با ارتودنسی بالینی داشته باشد و درک عمیقی از دانش بیولوژیک به دست آورد. رتبه ارتودنسی از نظر میزان درآمد در کشورهای مختلف یکسان نمی باشد. به عنوان مثال ارتودنسی در آمریکا در رتبه هفتم شغل های پول ساز قرار داشته و در واقع درآمد ارتودنتیست ها در این کشور به بیش از 200 هزار دلار در سال می رسد. متخصصین ارتودنسی هر چه مهارت و تخصص بالاتری را کسب کنند، درآمد قابل توجه تری خواهند داشت. البته همانطور که بیان شد، این میزان درآمد در کشور ها به یک صورت نبوده و متغیر است. یکی از موارد مهمی که افراد قبل از شروع ارتودنسی به آن فکر می کنند، مدت زمان و طول درمان ارتودنسی دندان است. در این روش، ارتودنتیست دستگاه ارتودنسی را در دهان بیمار قرار داده و بیمار نمی تواند تا پایان درمان، آن را از دهان خود خارج کند. ارتودنسی ثابت دوره درمانی طولانی مدتی دارد و حدود 1 الی 3 سال متغیر است که البته با توجه به نوع و شدت ناهنجاری بیمار، این زمان متحمل تغییراتی خواهد شد.

بزرگترین آسیب های دندانی ابتدا فقط یک پوسیدگی ساده بوده اند، هم اکنون ترمیم دندان خود را آغاز کنید. آیا من به درمان ارتودنسی نیاز دارم؟ در ارتودنسی دندان ها می شود از سه روش ثابت، متحرک و نامرئی استفاده کرد، در ادامه به مزایا و معایب انواع ارتودنسی و هزینه آنها خواهیم پرداخت. در ارتودنسی ثابت از سیم و براکت برای اصلاح فرم دندان ها استفاده می شود. ارتودنسی رنگی نیز از دیگر انواع ارتودنسی ثابت بوده که در میان نوجوانان و کودکان محبوب است، در این نوع از ارتودنسی از کشها و در واقع بریسهای رنگی استفاده میشود. بهترین روش برای صاف کردن دندان ها می باشد، کاهش خطرات لثه ای، روشی تضمینی برای صاف کردن دندان ها، پایین بودن خطر آسیب به دندان ها و مهمترین مزیت آن راحتی در تمیز کردن دندان ها می باشد. ارتودنسی متحرک بیشتر در شرایطی که دندان ها با مشکلات جزیی روبرو باشند، استفاده می شود و به راحتی می توان آن را در زمان غذا خوردن و مسواک زدن در آورد.

2. از دهانشویه استفاده داشته باشید.

اما در کل باید بیان کرد این درمان هیچگونه درد غیر قابل تحملی برای شما نخواهد داشت. زمانی که تحت درمان ارتودنسی دندان قرار می گیرید، از دستگاه ها و ابزار هایی استفاده می کنید که می توانند زمینه ساز فعالیت راحت تر باکتری ها و پلاک های دندانی باشند. بنابراین توجه به توصیه های ارتودنتیست و رعایت تمام نکات مراقبتی و بهداشت دهان و دندان اهمیتی دو چندان پیدا می کند. 1. مهم ترین نکته ای که باید بیش از قبل به آن توجه داشته باشید، بهداشت دهان و دندان است. باید به درستی مسواک بزنید و حتما از نخ دندان استفاده کنید. اگر از ارتودنسی متحرک استفاده می کنید، در هنگام مسواک زدن آن را از دهان خود در بیاورید و علاوه بر مسواک زدن، پلاک خود را به خوبی بشویید. احتیاط کنید که پلاک متحرک خود را با آب داغ نشویید. در صورتی که از ارتودنسی ثابت استفاده می کنید، روش های صحیح مسواک زدن و نخ دندان کشیدن را از ارتودنتیست خود بیاموزید. 2. از دهانشویه استفاده داشته باشید. 3. مراقب پلاک ارتودنسی متحرک خود باشید تا گم نشود. 4. در حین درمان ارتودنسی باید رژیم غذایی مناسبی را دنبال کنید و از مصرف غذاهای سفت و سختی که به دستگاه های ارتودنسی شما آسیب می رساند، پرهیز کنید. 5. عادت های رفتاری نادرست مانند ناخن جویدن، مداد جویدن و یا گاز زدن یخ را ترک کنید. 6. اگر ارتودنسی ثابت در دهان دارید، مراقب فعالیت های ورزشی خود باشید. در صورت لزوم از نایت گارد برای محافظت از دستگاه ارتودنسی خود در حین فعالیت های خود استفاده کنید.

شرایط ویژه برخوردار شوید. ارتودنسی پشت دندانی چه مشکلاتی را اصلاح می کند؟ وسایل ارتودنسی ثابتی مانند لینگوال می توانند شدیدترین مشکلات را اصلاح کنند. بریس زبانی یا لینگوال می تواند مشکلاتی بیش از کج بودن دندان ها را برطرف کند. این ارتودنسی می تواند سلامت دهان و دندان شما را به خوبی بهبود بخشد. آیا ارتودنسی پشت دندانی می تواند اوربایت را درمان کند؟ ارتودنسی لینگوال برعکس ارتودنسی متحرک نه تنها اوربایت دندان بلکه سایر مال اکلوژن های شدیدی مانند کراس بایت و آندربایت را به راحتی اصلاح کند. این سیستم همچنین میتواند ازدحام یا کراودینگ دندان و همچنین فاصله بین دندان ها را به خوبی برطرف کند. طول دوره درمان با ارتودنسی زبانی چقدر است؟ مدت زمان ارتودنسی لینگوال بسته به شدت مشکل و سن و سال متفاوت است. مطابق تجربه و تعداد بیمارانی که ما داشته ایم حدودا بین 18 تا 36 ماه طول خواهد کشید تا مشکلاتی دندانی و مال اکلوژن ها با کمک این سیستم اصلاح شوند.

 • بهترین برندهای تجهیزات دندانپزشکی کدام اند؟
 • دندانپزشكی كودكان
 • برند ایمپلنت Biodental Implant
 • اباتمنت هایی که برای دست دندان کامل استفاده می شوند

برخی از این تجهیزات استفاده گستردهتری دارند و برخی دیگر تنها در موارد و درمانهای خاص قابل استفاده هستند. تجهیزات دندانپزشکی را میتوان در سه دسته کلی تجهیزات عمومی، تجهیزات اندو و تجهیزات ترمیمی دستهبندی کرد. این تجهیزات در واقع دستگاههای پایه در دندانپزشکی هستند و به طور گستردهای مورد استفاده قرار میگیرند. بدون شک درمان اندو و عصبکشی، یکی از مهمترین و پرتقاضاترین درمانها در حیطه دندانپزشکی است. با افزایش تقاضا برای ترمیم دندانها، تجهیزات ترمیمی دندانپزشکی یکی از تجهیزات اصلی و مهم در مطبهای دندانپزشکی هستند. بدون اغراق میتوان گفت بیش از 100 شرکت در اقصی نقاط جهان مثل آمریکا، ژاپن و آلمان وجود دارند که تجهیزات و مواد اولیه دندانپزشکی با کیفیت را تولید و به بازار ارائه میکنند. برای اینکه بهترین و مناسبترین تجهیزات دندانپزشکی را برای مطب خود بخرید، لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. در ادامه به شما میگوییم چگونه بهترین برندهای تجهیزات دندانپزشکی را انتخاب کنید.

یعنی به راحتی دیده میشوند. اما ابتکار عمل در ارتودنسی لینگوال به این صورت است که بریس ها دیگر قابل مشاهده نیستند. چون ما آن ها را به سطح خلفی یا پشت دندان ها متصل میکنیم. این ترفند خودش نوعی ارتودنسی نامرئی است زیرا بدون اینکه کسی متوجه درمان شما شود بعد از مدتی دندان های شما صاف و یکدست میشوند. بهترین کاندید ارتودنسی پشت دندانی یا زبانی کیست؟ در بخش بالا عنوان کردیم که ارتودنسی با کمک سیستم لینگوال نوعی ارتودنسی نامرئی است. و حتما خوب میدانید که ارتودنسی های نامرئی بهترین روش برای صاف کردن دندان های بزرگسالان هستند. یعنی اگر بزرگسال هستید و در عین حال مشکل ارتودنسی دارید میتوانید بدون اینکه کسی متوجه درمان شما شود ارتودنسی کنید. بنابراین هرچند که از این سیستم میتوان برای اصلاح مشکلات کودکان و بزرگترها استفاده کرد، اما به نظر می رسد بیشتر بزرگترها به این درمان نیاز داشته باشند.

 • واتر جت
 • آموزش بهداشت دهان و دندان
 • تقویت مهارت های حرکتی کودک
 • بهره مندی این مرکز از کادر درمانی حرفه ای و مجرب
 • فیشورسیلانت تراپی
 • ایمپلنت فوری
 • ترمیم دندان های کودک
 • دکتر فیلیپ بزرا برزیی

پایه های ایمپلنت معمولاً از جنس آلیاژ تیتانیومی هستند. مدت زمان بهبودی این مرحله نیز 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. مرحله نهایی، مرحله نصب تاج دندان است. تاج دندان به واسطه مهره ای به نام اباتمنت به پایه ایمپلنت وصل می شود. مرکز ایمپلنت در غرب تهران، رنگ و اندازه تاج دندان را متناسب با دندان های طبیعی بیمار انتخاب می کند. ایمپلنت دندان با تمامی مزایایی که به همراه دارد، می تواند معایبی نیز داشته باشد. همچنین به دلیل این که کاشت دندان نوعی جراحی نیز محسوب می شود، عوارضی به همراه دارد. در صورتی که کاشت دندان به کمک دکتر ایمپلنت خوب در تهران انجام شود، این عوارض به کمترین میزان خود می رسد. در ادامه به مشکلات و عوارض ناشی از ایمپلنت دندان اشاره خواهیم کرد. مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان، باعث افزایش عمر این روش درمانی می شود. این مراقبت ها در قالب نکاتی مهم از طرف مرکز ایمپلنت در غرب تهران به بیمار ارجاع می شوند. برای انجام ایمپلنت دندان هزینه مشخصی را نمی توان تعیین کرد. این هزینه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد و توسط دکتر ایمپلنت خوب در تهران معین می شود. در مطالب فوق پیرامون نحوه انجام ایمپلنت دندان، مزایا، مشکلات و هزینه آن بررسی کردیم. اندازه، رنگ و عملکرد ایمپلنت شباهت بسیاری به دندان طبیعی دارد و باعث طرح لبخند زیبا و رفع مشکلات جویدن خواهد شد. هزینه ایمپلنت در غرب تهران به تعداد، نوع و جنس ایمپلنت بستگی دارد. کلینیک دندانپزشکی دکتر نسیم بروفه با داشتن کادری مجرب و حرفه ای و استفاده از تجهیزات نوین دندانپزشکی، به تشخیص دقیق و درمان آسیب های مختلف دندان و لثه و همچنین انجام روش های زیبایی و ترمیمی می پردازد. شما می توانید برای درمان و انجام روش ایمپلنت دندان، به کلینیک دکتر علت گلودرد بعد از گذاشتن دندان مصنوعی بروفه مراجعه نمایید.

دندانپزشکی کودکان

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از پین دندان دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 62
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 43
 • بازدید امروز : 23
 • باردید دیروز : 51
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 513
 • بازدید ماه : 74
 • بازدید سال : 11,553
 • بازدید کلی : 16,933