loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 31 شنبه 15 بهمن 1401 نظرات (0)

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چقدر است؟

بعد از کاشت کامل و به اتمام رسیدن تمامی مراحل، لازمست تا بیمار در ساعات اولیه و همچنین روزهایی ابتدایی کاشت ایمپلنت دندان، نکاتی را رعایت کند. 3 تا 7 روز پس از کاشت ایمپلنت، از مصرف قهوه، سیگار و مشروبات الکی خودداری کنید. تمام داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک را به موقع مصرف کنید. تا حداقل یک روز بعد از عمل ناحیه کاشت را مسواک نزنید. حداقل تا 8 ساعت بعد عمل سعی کنید دهان خود را شستشو ندهید. به صورت مرتب از دهانشویه های استفاده کنید. برای جلوگیری از تشدید خونریزی هرگز آب دهان خود را تف نکنید. هزینه های تمام شده خرید و نصب قطعات کاشتنی دندان معولا نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی بیشتر است. و این طبیعی است زیرا هم قطعات گران هستند و هم روند انجام عمل مشکلتر و زمانبرتر است. از تمام هزینه ای که برای دندان کاشتنی خود صرف میکنید، بیشتر آن مستقیما برای خرید و بکارگیری متریال مورد نیاز مورد نیاز، استفاده میشود. طبیعی است که هرچه فرآیند درمانی تخصصی تر باشد هزینه ها نیز در هر صورت بالا خواهد بود. هنگام کاشت دندان، سعی کنید نمونه های ارزان آن را خریداری نکنید و فریب تبلیغات رسانه ها و کلینیک ها را نخورید. برای کسب اطلاع از قیمت ایمپلنت دندان بهتر است به دندانپزشک متخصص مراجعه کنید. در پایان، امیدواریم که توضیحات ما به شما کمک کند تا علاوه بر اینکه می دانید ایمپلنت دندان چگونه است، بدانید که بهترین زمان مراجعه به دندانپزشک برای انجام عمل کاشت دندان کی است. داشتن کمی اطلاعات باعث می شود تا توضیحات دندانپزشک و متخصص ایمپلنت را بهتر درک کنید و با انتخاب بهترین مکان و کلینیک برای ایمپلنت دندان، بهترین نتیجه را بگیرید.

 1. درمان ریشه دندان
 2. رسانای گرما نمی باشد
 3. قرار دادن نهایی ایمپلنت
 4. روکش دندان شیری
 5. منطقه جغرافیایی و شهری که در آن زندگی میکنید

در نتیجه نوع مشکلی که برای دندان و یا لثه کودک ایجاد می شود در هزینه موثر واقع می گردد. برای درمان مشکلات دندانی کودکان از روش های مختلفی استفاده می شود. روش های ساده تری به کار روند. به همین دلیل برای تخمین زدن هزینه درمانی مورد نیاز لازم است که روش درمانی کودک نیز تعیین شود. همان طور که می دانید تعداد دندان های کودک که دچار آسیب شده اند و نیاز به درمان دارند، از مسائلی هستند که بر روی هزینه موثر واقع میشوند. زیرا هزینه درمان و دریافت خدمات درمانی دندانی بر اساس هر یک واحد دندانی تعیین می شود. دندانپزشکی کودکان باید زیر نظر متخصصین کودک انجام شود. متخصصین کودک نیز از تجربه و مهارت و همچنین میزان تحصیلات متفاوتی برخوردار هستند که این مسائل میتوانند بر روی هزینه درمانی موثر واقع شوند. اما به شما عزیزان توصیه می کنیم که برای رفاه و آسایش کودک دلبند خود حتما به چنین کلینیک هایی مراجعه کنید. شهر و استان محل درمان موضوعی است که می تواند روی هزینه موثر باشد.

باور کردن هر یک از از اینها 10 افسانه درباره ایمپلنت دندان شما را از بالا رفتن نگه می‌دارد

به این ترتیب، روکش دندان و یا دندان مصنوعی را در جای خود ثابت نگه می دارد. ایمپلنت دندان همانند پیچی است که به کمک سوراخ ایجاد شده با دریل مخصوص، درون استخوان فک قرار می گیرد و پس از گذشت چند ماه به بافت استخوان جوش می خورد. به نظر شما، آیا ایمپلنت دندان در هر سنی با فک بیمار سازگاری دارد؟ در عنوان بعدی به این مورد نیز اشاره شده است. ایمپلنت های دندانی را می توان هم به صورت تک به تک و هم به صورت گروهی به هم متصل و یا به شکل دندان های مصنوعی متکی بر پایه ایمپلنت مورد استفاده قرار داد. این ایمپلنت ها در هر شکل و تعدادی که باشند، وظیفه متصل کردن تاج دندان به ریشه را بر عهده دارند. علاوه بر موارد مطرح شده، ممکن است هزینه های جانبی درمانهای تکمیلی و اقدامات لازم قبل از جراحی مانند رفع عفونت لثه، پیوند استخوان فک یا جراحی سینوس لیفت، به هزینه اولیه افزوده شود.

وجود این قطعه می تواند جایگزین ریشه دندان شود.

اما در مقابل ایمپلنت دندان تمامی این موارد را حذف کرده و به یکی از محبوب ترین گزینه ها برای جایگزینی بعد از کشیدن دندان تبدیل شدند. با ما همراه شوید تا اطلاعات جامعی درباره ایمپلنت، انواع و مزایای آن در اختیارتان قرار دهیم. فیلم ایمپلنت دندان چیست ؟ زمانی که به دلایل مختلفی مثل پوسیدگی شدید، ضربه یا دلایل دیگر نیاز به تعویض یک دندان دارید، ایمپلنت های دندان یکی از بهترین گزینه ها محسوب می فرق دندانساز با دندانپزشک شوند. ایمپلنت های دندانی شامل یک پایه تیتانیومی یا راکسالیدی است که فیکسچر نام دارد و با جراحی در استخوان فک قرار می گیرد. وجود این قطعه می تواند جایگزین ریشه دندان شود. تیتانیوم یک ماده زیست سازگار است که با بافت استخوانی در فک شما ترکیب میشود و یک پیوند مطمئن را ایجاد میکند. راکسالید نسل بعد از تیتانیونیم است که زیست سازگاری آن با بدن به نسبت تیتانیوم بالاتر است. هنگامی که ریشه ایمپلنت به طور کامل در قسمت فک محکم شد، می توان یک اباتمنت و تاج را روی آن متصل کرد.

دندان پزشکی در تخصص های بالا بسیار پردرآمد است.

دندان پزشکان با توجه به شرایط کاری و محل کار درآمدهای متفاوتی دارند. در کل طبق قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت می کنند و به عنوان مثال دندان پزشکی که در کلینیک کار می کند، علاوه بر یک حقوق ثابت، به ازای مداوای هر بیمار درصدی نیز به او تعلق می گیرد. دندان پزشکی در تخصص های بالا بسیار پردرآمد است. به عنوان مثال فوق تخصص جراح فک و صورت دارای درآمدی بین الی ۲ میلیارد تومان در سال است. طی سالیان اخیر پذیرش در رشته دندانپزشکی نسبت به جمعیت شرکت کنندگان افزایش یافته، ولی با این حال در برخی از شهرستان های کشور شاهد کمبود دندانپزشک هستیم. دندانپزشکان امکان کار در دانشکده دندانپزشکی، مراکز دولتی و بیمارستان ها، کلینیک متعلق به یک دندانپزشک دیگر با اجاره یونیت یا در صورت داشتن شرایط لازم، امکان تأسیس مطب خصوصی را دارند. معمولا در کلینیک ها دندانپزشک یک حقوق ثابت دارند و علاوه بر آن به ازای هر بیمار، درصدی هم به عنوان حق العمل دریافت میکند که بستگی به توافق و قرارداد بین مالک کلینیک و دندانپزشک دارد.

پس از آن، بیمار باید صبر کند تا لثهها به طور کامل به پایه ایمپلنت متصل شوند. این روند میتواند چندین ماه طول بکشد. سپس در مرحله دوم دندانپزشک کانکتور را به پایه ایمپلنت متصل کرده و سپس تاج دندان را قرار میدهد. مانند هر جراحی دیگری، جراحی ایمپلنت دندان نیز ممکن است خطراتی داشته باشد. اما جای نگرانی نیست، این عوارض نادر هستند و در صورت بروز به راحتی قابل درمان هستند. آسیب عصبی میتواند باعث درد، بیحسی یا سوزن سوزن شدن سایر دندانها، لثه، لبها یا چانه شود. پس از انجام ایمپلنت دندان جدید، با نخ دندان کشیدن و مسواک زدن منظم، به خوبی از دندانهای جدید خود مراقبت کنید. برای تمیز کردن دندانها به خمیر دندان یا ماده خاصی نیاز ندارید. دندانهای جدید خود را همان طور که دندانهای قدیمی خود را مسواک میکردید، تمیز کنید. علاوه بر رعایت بهداشت جدید دندان، باید به طور مرتب به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا دندان را معاینه کند.

اما پرس و جو از دوست و آشنا همیشه جوابگو نیست.

چطور بهترین دندانپزشک کرج را پیدا کنیم؟ اولین راه حلی که برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب به ذهن می رسد، پرس و جو از آشنایان است. اما پرس و جو از دوست و آشنا همیشه جوابگو نیست. چراکه ممکن است مشکل شما عصب کشی دندان باشد و دوست شما دکتری را به شما معرفی کند که قبلا دندانش را کشیده است. بنابراین در قدم اول شما باید مشکل خود را در نظر گرفته و راجع به سوابق دندانپزشک مورد نظرتان تحقیق کنید. گاهی اوقات هم ممکن است شما نیمه شب دچار دندان درد شده و به دنبال یک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج بگردید. بنابراین در تمام این حالات بهترین راه حل سرچ کردن در اینترنت و استفاده از سایت های معتبر است. همچنین ما در سایت کرج تبلیغ لیستی از بهترین دندانپزشک های کرج را معرفی کرده ایم. شما می توانید به صفحه هرکدام از دندانپزشک های کرج وارد شده و علاوه بر اطلاع از خدماتی که انجام می دهند، نظرات سایر کاربران را هم بخوانید. برای پیدا کردن نزدیک ترین دندانپزشک به خودتان هم می توانید از دکمه "انتخاب محله" که در بالای همین صفحه قرار گرفته است، محله خود را انتخاب کرده و به لیست دندانپزشک های نزدیک خودتان دسترسی داشته باشید. برای مثال اگر به دنبال دندانپزشک خوب در گوهردشت کرج هستید، می توانید از بین محله ها گوهردشت را انتخاب کرده و لیستی از دندانپزشکی های گوهردشت کرج را ببینید.

در موارد ضروری پس از افتادن یا کشیدن دندان شیری، با انجام قالب گیری وسیلهای به نام فضانگهدار توسط دندانپزشک کودک ساخته شده و در فضای خالی قرار داده میشود تا باعث رویش منظم دندان های دائمی شود. در صورتیکه پوسیدگی دندان شیری شدید باشد دیگر با پر کردن نمیتوان از آن در برابر شکستگی و پوسیدگی مجدد محافظت کرد. در چنین مواردی، روکش مخصوص فلزی ساخته شده و بر روی دندان چسبانده میشود. این روکش هنگام افتادن دندان شیری همراه با آن از دهان خارج میشود. یک چالش مهم برای متخصص دندانپزشکی اطفال، مواجه و درمان کودکان غیر همکار میباشد که دارای ترس و اضطراب شدید و غیر قابل کنترل هستند. عوامل متعددی مثل اطلاعات نادرسی که از طریق والدین یا دوستان به آنها منتقل میشود، کم بودن سن آنها و تجربه های قبلی تلخ و دردناک باعث عدم امکان درمان کودک میشود. دندانپزشکان برای مقابله با این مشکل از بیهوشی هنگام انجام درمان دندانپزشکی استفاده میکنند. این روش همچنین برای کودکانی که دارای معلولیت جسمی یا ذهنی هستند نیز میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

 • ایمپلنت استرا
 • برند گلدنت
 • جراحی لثه (درآمد حداقل 35 میلیون در ماه)
 • ثابت ماندن پروتزهای مصنوعی
 • دندان پزشکی کودکان
 • ایمپلنت ، جراحی لثه و جراحی دندان

ایمپلنت همانند دندان طبیعی بوده و نیازی به مراقبت های ویژه ندارد. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ایمپلنت درست همانند دندان طبیعی است. به هیچ عنوان محل ایمپلنت را دستکاری نکنید. در طول 24 ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندان حداقل روزی 2 الی 3 مرتبه دهان خود را با آب و نمک شست و شو دهید. فعالیت های بدنی و ورزشی را کنار بگذارید و استراحت کنید. در صورتی که نیاز به کمپرس داشتید فقط از کمپرس یخ استفاده کنید. به مدت حداقل 24 ساعت از مکیدن و نوشیدن مایعات توسط نی خودداری کنید. به مدت 24 ساعت غذا هایی که نیاز به جویدن دارند را میل نکنید. تا 24 ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندانی از مواد غذایی یا نوشیدنی داغ استفاده نکنید چون خونریزی را تشدید می کنند. ایمپلنت دیجیتالی دندان چیست؟ در ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک استفاده می کنند. چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده , معایب ایمپلنت بدون جراحی درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا میکند.

ایمپلنت دندان

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از ایمپلنت بدون جراحی لثه چیست ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 62
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 43
 • بازدید امروز : 158
 • باردید دیروز : 51
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 648
 • بازدید ماه : 209
 • بازدید سال : 11,688
 • بازدید کلی : 17,068