loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 56 پنجشنبه 13 بهمن 1401 نظرات (0)

معرفی کامل دستگاه تصفیه هوا

Air Purifierهیچ موجودی بدون هوا نمیتواند زنده بماند؛ اما آیا تابهحال با خود فکر کردهاید که نقش هوای سالم در تصفیه هوا شیائومی 3h حفظ سلامتی چیست؟ تا چند سال پیش آلودگی هوا بیشتر در تعداد محدودی از شهرهای بزرگ اتفاق میافتاد، اما امروزه با افزایش جمعیت و گسترش استفاده از وسایل حملونقل، این مشکل به یکی از مشکلات مهم در تمام مناطق کشور تبدیلشده است. بهعلاوه، در سالهای اخیر نواحی جنوب کشور نیز آلودگیهای هوای مختص خود را داشتهاند که آلودگی هوا در اثر گردوغبار از جمله مهمترین معضل این نواحی است. روشن است که از بین بردن ریشهای مشکل آلودگی هوا نیاز به سیاستگذاریهای کلان دارد و هدفی نیست که در کوتاهمدت بتوان به آن دست پیدا کرد؛ از طرفی تنفس هوای سالم برای همه انسانها یک ضرورت است؛ بنابراین در چنین شرایطی چهکار باید کرد؟ ما قصد داریم در این مطلب دستگاه تصفیه هوای منزل را بهعنوان یکراه حل برای این مشکل به شما معرفی کنیم و ببینیم که دستگاه تصفیه هوا چگونه کار میکند.

 1. الیاف پنبه
 2. از بین بردن ویروسها
 3. حسگر تشخیص آلودگی هوا
 4. تسکین علائم آسم
 5. بست برای لوله با قطر ۷ الی ۸ سانتیمتر
 6. کاهش عوامل استرس زا
 7. فیلتر گرد و خاک

Air Purifierگاز رادون موجود در هوا را که باعث ابتلا به سرطان خون میشود، کاهش می دهد. هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا باید به یک سری نکات و موارد مهم توجه کنید تا بتوانید به انتخاب و خریدی مطمئن و مناسب برسید. قبل از اقدام به خرید، میزان فضای تحت پوشش و مساحت زیر بنا را تعیین کنید. میزان مصرف انرژی و اثربخشی سیستم را بررسی نمایید. میزان آلودگی صوتی که دستگاه تولید میکند را بررسی کنید. در مورد فیلترهای تعبیه شده در دستگاه، تحقیق کنید. به طراحی و زیبایی دستگاه دقت کنید و مطمئن شوید، طراحی آن با اقلیم و محیط متناسب باشد. قیمت دستگاه باید با عملکرد و بازدهی آن متناسب باشد. مطمئن شوید دستگاه گارانتی و خدمات پس از فروش دارد. دستگاه تصفیه هوا برای جذب آلودگی ها و آلایندهها از فیلترهای باکیفیت استفاده میکند و بهتر است برای اینکار از ماده ای خاص یا لامپ یو وی استفاده نکند.

کسب و کار پر رونق می خواهید؟ از تصفیه هوا اجتناب کنید!

Air Purifierفیلترها در واقع اصلی ترین بخش دستگاه هستند و کل عملکرد دستگاه در آنها خلاصه می شود. البته توجه داشته باشید که تا حد زیادی اثربخشی دستگاه تصفیه هوا برای کرونا در مدل های پیشرفته به اثبات رسیده است. پیش فیلتر یا فیلتراسیون اولیه: در این مرحله، ذرات بزرگ جامد معلق هوا گرفته می شوند. این نوع فیلتر قابلیت شستشو دارد. هر چقدر این نوع فیلتر با کیفیت باشد، عمر فیلترهای بعدی یعنی کربن و هپا افزایش پیدا می کند. فیلتر ثانویه یا فیلتراسیون ثانویه: این نوع فیلتر، مشابه با فیلتر اولیه است ولی ذرات گرد و غبار بیشتری حذف می شوند. این نوع فیلتر نیز قابلیت شستشو دارد. فیلتر فعال یا کربن: کربن امکان ترکیب با اکسیژن را داشته و کربن اکتیو یا فعال ایجاد می کند. هر چقدر میزان کربن اکتیو بیشتر باشد، قابلیت حذف آلاینده و ظرفیت آن هم بیشتر می گردد. ویژگی خاص فیلتر فعال یا کربن در دستگاه تصفیه هوا این است که می تواند بیش از ۳۰۰۰ نوع ترکیب مضر را حذف کند و اجازه ورود مجدد به هوای محیط را نمی دهد.

داستان واقعی پشت تصفیه هوا

Air Purifierیک فیلتر HEPA می تواند بیش از نیمی از ذرات مضر حاصل از دود سیگار را که در فیلتر گیر می آورند ، از بین ببرد . این همچنین به از بین بردن فاکتور خطر دود دست دوم کمک می کند که در صورت زندگی با افراد سیگاری می توانید استنشاق کنید. آسم با سفت شدن قفسه سینه مشخص می شود که می تواند تنفس را دشوار کند. آسم در هنگام تحریک آلرژی خاص به دلیل حیوانات ، گرد و غبار و اسپورهای قالب مستعد ابتلا به وخیم تر شدن است. این مواد محرک مضر را می توان با یک دستگاه تصفیه هوا از بین برد و شما را از شر بدتر شدن آسم در اطراف خانه رها می کند. از آنجا که دستگاه های تصفیه هوا با فیلتر کردن ذرات موجود در هوا کار می کنند ، آنها با از بین بردن گرد و غبار قبل از حل شدن آن جلوگیری می کنند.

خدمات رایگان تصفیه هوا تدریس

Air Purifierموردی که با حذف زمان تعویض و دردسرهای جانبی آن همراه بوده و آسایش و راحتی بیشتر را برای کاربران این دستگاه به همراه دارد. مزیت دیگر این دستگاه انجام سریع مراحل تصفیه هواست که در زمانی کوتاه و با بهترین کیفیت قابل اجراست. به این ترتیب میتوانید از نمونههای مختلف آن برای فضاهایی با گنجایش مختلف برای پالایش هوا در کوتاهترین زمان بهره جست. قیمت مناسب و نصب آسان این وسیله نیز کاربران بیشتری را به استفاده از آن تشویق نموده و به اقبال روزافزون مشتریان از این محصول منجر شده است. اما بیش و پیش از هر مورد دیگری، وسعت طیف پاککنندگی هوا در این محصول است که اشتیاق به داشتن آن را بین کاربران افزایش داده است. برند پیشتاز شمیم، تجربهای موفق از تصفیه هوا را در دوران کرونا از سر گذرانده و توانسته با حذف این ویروس خطرناک، نتایج مثبتی به کاربران این محصول ارائه دهد.

تصفیه هوا ویژگی ها

کنترل هوشمند تصفیه هوا را در هر کجا و هر زمان شروع کنید از برنامه Mi Home/Xiaomi Home برای فعال کردن دستگاه تصفیه هوا در حال حرکت استفاده کنید تا خانه شما از لحظه ورود تازه باشد. هوای با کیفیت بالا که شما را بدون مزاحمت میخواباند به حالت شب بروید تا روشنایی نمایشگر را خاموش کنید تا بدون تابش خیره کننده و بدون نویز تصفیه شود. تصفیهکننده شما هوا را در گردش نگه میدارد و محیط مناسبی را برای یک خواب خوب شبانه برای شما فراهم میکند. جلوپنجره بالایی قابل جدا شدن با قابلیت تمیز کردن آسان. تصفیه کننده خود را از داخل به بیرون تمیز کنیدبرای محافظت از نوزادان در خانه، توری بالایی پیچ شده است و نمی توان به طور تصادفی آن را جدا کرد. برای دسترسی آسان به پره های فن و مجرای هوا، توری را باز کرده و خارج تصفیه هوا شیائومی کنید. برای جلوگیری از آلودگی ثانویه، داخل دستگاه تصفیه را تمیز کنید.

برای خرید دستگاه تصفیه هوا با در نظر گرفتن برخی اصول و نکات طلایی می توان انتخابی هوشمندانه و متناسب با نیاز را تجربه نمود. این سری از سیستم های تهویه مطبوع با تمیز نگه داشتن هوای اتاق سلامتی ساکنین را به بهترین شکل تضمین می کنند. صرفنظر از آسایش و راحتی که دنیای مدرن امروزی برای ما ارمغان آورده، مشکلات مختص به خود را نیز دارد. یکی از شایع ترین مشکلاتی که افراد در شهرهای پرجمعیت با آن دسته و پنجه نرم می کنند افزایش آلاینده های ناشی از فعالیت کارخانه های صنعتی، وسایل نقلیه است. آلودگی هوا در فصل زمستان و به دلیل بروز وارونگی بسیار حادتر شده و همین امر به طور جدی سلامتی افراد را به مخاطره می اندازد. به همین منظور با راهکارهایی بهینه می توان تا حدودی میزان آلودگی را در فضاهای سرپوشیده به حداقل رساند. تاریخچه ابداع و اختراع سیستم های تصفیه هوا با ابتدایی ترین شکل به بیش از یک قرن پیش بازمی گردد.

نه راه برای رسیدن به تصفیه هوا شما

در ادامه به معرفی چند مدل مهم از دستگاه های تصفیه پرداخته و مراحل تصفیه هوا در آنها را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید! می دانیم که نور فرابنفش از یک انرژی بسیار بالا برردار است. این دستگاه نورهایی با طول موج کوتاه فرا بنفش به اطراف منتشر کرده و از این طریق هوا را تصفیه می نماید. عملکرد این دستگاه به این صورت است که در ابتدا نور UV به فلترهای دستگاه می تابد. سپس یک سری مولکول های گازی از این طریق به دستگاه وارد شده و با فیلترهای آن واکنش می دهد. طی چنین فرآیندی مولکول های آلاینده به یک سری مولکول بی خطر بدل می شوند. دستگاه تصفیه هوا با لامپ UV چگونه هوای محیط را تصفیه میکند؟ اصل کاری که این دستگاه انجام می دهد، واکنش دادن بامولکول های آلاینده و خنثی کردن آنهاست. اما طی فرایندی که مولکول های آلاینده به مولکول های بی خطر تبدیل می شوند، ممکن است برخی از ذرات بصورت ناقص واکنش دهند.

8 مسائل همه آگاه هستند درباره تصفیه هوا که نمی‌کنید

با وجود هوای بیرون از منازل با باز کردن پنجره ها برای هوای تازه ، ما هنوز در معرض آلاینده ها هستیم. این امر به ویژه در مورد تنفس هوا از طریق پنجره خود در خیابان های مجاور که حاوی ذرات دود اگزوز ماشین و سایر آلاینده ها است ، صدق می کند. نشان داده شده است که ذرات ایجاد شده توسط موتورهای دیزلی عواقب سلامتی قابل توجهی دارند ، همانطور که توسط WHO (سازمان بهداشت جهانی) هشدار داده شده است. به منظور کاهش تأثیر این آلاینده در داخل خانه ، یک دستگاه تصفیه هوا ذرات را از هوا فیلتر می کند تا از استنشاق ذرات جلوگیری شود. داشتن دستگاه تصفیه هوا کمک می کند تا افراد در معرض ابتلا به بیماری ها از انتشار باکتری ها در محیط خانه در امان باشند. با تمیز کردن باکتری های موجود در هوا از اطراف خانه می تواند از افراد مسن ، ضعیف و مستعد ابتلا به ویروس ها و بیماری ها محافظت کند .

Air Purifierفیلترهای متفاوتی در ساختار دستگاههای تصفیه هوا استفاده میشود. نوع فیلترهای به کار رفته در دستگاه با میزان جذب و کارایی آن رابطه مستقیم دارد و هر کدام برای نیاز خاصی طراحی شدهاند. هوای آلوده از فیلترها عبور داده میشود و در نتیجه هوای تمیز در محیط جریان پیدا میکند. این فیلتر بسیار کارآمد، برای دستگاه تصفیه هوای مدل AF100 طراحی شده است و به شکل استاندارد بر روی دستگاه وجود دارد. فیلتر استاندارد، توان از بین بردن طیف گستردهای از ذرات مضر و همچنین گاز و بوهای نامطبوع را با استفاده از کربن دارد. کاربر میتواند با توجه به نیاز خود، فیلترهای دیگر را تهیه کند. این فیلتر به گونهای طراحی شده که استفاده بسیار عمومی دارد و میتواند ذرات مضری را که در فضاهای مختلف وجود دارد از جمله محیط های مسکونی، اداری، ورزشی و رستوران ها را تا حد بسیار بالایی جذب کند. این فیلتر مواد آلرژی زا مانند پرزها، کنه و مو را از بین میبرد.

 • طراحی زیبا
 • فیلتر پلاسما
 • دستگاه تصفیه رومیزی
 • تنظیم تنظیمات
 • تنظیمات حالت شب

دستگاههای تصفیه هوا که میتوانند حداقل چهار بار در هر ساعت هوای یک محیط را تمیز کنند، برای افراد حساس مبتلا به آلرژی و آسم مناسب هستند. همچنین چهار تغییر هوا در هر ساعت اطمینان اینکه هوا را کاملاً تمیز کرده و به همان اندازه بسیاری از علائم میکروسکوپی را فیلتر میکند تا تنفس شما راحت شود را به شما خواهد داد. کوچک: مناسب فضای شخصی یا اتاقهایی تا 299 فوت مربع طراحی شدهاند. متوسط: برای اتاقهایی بین 300 تا 699 فوت مربع مناسب هستند. بزرگ: برای اتاقهایی بین 700 تا 1900 فوت مربع استفاده کنید. کل خانه: طراحی شده برای استفاده در تمامی فضای داخلی خانه هستند. نرخ تحویل یا CADR نیز مورد دیگری است که باید در عملکرد دستگاه به آن توجه کرد. نرخ تحویل درواقع مقدار هوای تسویه شده در هر ساعت بوده و سرعت عملکرد دستگاه را نشان میدهد. هر چه میزان این نرخ بیشتر باشد دستگاه تصفیه هوا خوبی خریداری کردهاید. بنابراین اگر فضای مورد استفاده بزرگ است باید از دستگاه با نرخ تحویل بالا استفاده کنید.

کسب و کار پر رونق می خواهید؟ روی تصفیه هوا تمرکز کنید!

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد خرید اینترنتی تصفیه کننده هوا شیائومی لطفا از صفحه ما بخواهید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 62
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 17
 • آی پی دیروز : 43
 • بازدید امروز : 123
 • باردید دیروز : 51
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 613
 • بازدید ماه : 174
 • بازدید سال : 11,653
 • بازدید کلی : 17,033