loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 92 پنجشنبه 13 بهمن 1401 نظرات (0)

دستگاه تصفیه هوا سی کی پیور (CK Pure) مدل YS-384 ACX

Air Purifier4- فیلتر کاتالیتیک: مرحله آخر تصفیه هوا در دستگاه سی کی پیور YS-384 ACX استفاده از فیلتر خرید اینترنتی تصفیه کننده هوا شیائومی کاتالیتیک می باشد. دستگاه تصفیه هوا با فیلتر فوتوکاتالیستی بر مبنای اکسیداسیون فوتوکاتالیستی (PCO) می باشد. این فناوری در حال ظهور ذرات ریز (0.1 میکرون به بالا) و یا ذرات بزرگ تر و گازهای سمی را به ترکیبات ایمن تر با مضرات کمتر برای سلامتی تبدیل می کند. آیا این محصول برای من مناسب است؟ تصفیه هوا سی کی پیور مدل YS-384 ACX یک دستگاه با کیفیت ساخت شرکت تایوانی ین سان می باشد. این دستگاه تصفیه هوا کاملا هوشمند بوده و دارای ظرفیت بالایی برای تصفیه هوا می باشد. این دستگاه تصفیه هوا علاوه بر اصل بودن و کیفیت بالا در حذف ذرات و آلاینده های موجود در هوا، دارای ظاهر بسیار زیبایی می باشد که می توان از آن در هر محیط و مکانی استفاده کرد. مزیت اصلی این دستگاه تصفیه هوا فیلتر UV می باشد که از آن برای از بین بردن هر نوع ویروس، باکتری و استریل کردن هوا استفاده می شود. هم چنین دارای موتور قدرتمند سه سرعته می باشد که استفاده از دستگاه تصفیه هوا در محیط های مختلف را امکان پذیر کرده است. تفاوت تصفیه هوا مدل YS-384 ACX با مدل YS-384 ACC که هر دو تولید تایوان می باشند، در فیلتر ضد بو می باشد که در فقط در مدل YS-384 ACC از این فیلتر استفاده شده است. از مزیت های این محصول دارا بودن گواهی اصالت کالا و داشتن تصویر گواهی مبدا می باشد که در تصاویر گالری محصول قابل مشاهده است و همراه با محصول به خریدار ارائه می شود.

 • فیلتر ضد حساسیت (Allergy Solution)
 • پوشش بدنه دارای رنگ الکترواستاتیک براق ضد آب
 • دارای خاصیت یون ساز که تصفیه هوا از نوع فعال است
 • داشتن تجهیزاتی نظیر وای فای
 • سه حالت تصفیه خودکار
 • دوام و ماندگاری بسیار بالای دستگاه
 • متراژ بالا ( 1000 متر مکعب در ساعت )

Air Purifierعملکرد این دستگاه ضدعفونی کردن محیط است و انواع ویروس و باکتری، گرد و غبار و گازهای سمی محیط را از بین میبرند. انتخاب دستگاه مناسب باید با توجه به متراژ فضا باشد تا اثربخشی لازم را داشته باشد. انواع مختلف این دستگاه دارای فیلترهایی هستند که آلودگی های مختلف را جذب میکنند. از مهمترین این فیلترها باید به فیلتر کربن اشاره کرد. این فیلتر به ویزه در محیط های صنعتی، سموم و آلاینده های شیمیایی را از بین میبرد. برخی دستگاه های تصفیه هوا دارای فیلتر هپا هستند که ذرات معلق محیط را به خود جذب میکند. انواع دیگر این دستگاه دارای تکنولوژی یونیزه کردن برای هوا می باشد. یون های منفی توسط دستگاه تولید میشوند و با ذرات معلق و آلاینده واکنش نشان داده و آنها را از حالت معلق خارج میکنند. سپس این ذرات توسط دستگاه جذب شده و هوای تمیز و سالم را خواهید داشت. برخی از این دستگاه ها دارای تکنولوژی ازن هستند که با تولید گاز ازن هوای محیط را ضدعفونی میکنند.

مشاوره رایگان در تصفیه هوا

Air Purifierاین فیلتر قابل شست و شو میباشد. در دستگاههایی که از چند فیلتر به طور همزمان استفاده میشود، اگر فیلتر اولیه باکیفیت و مرغوب انتخاب گردد، عمر فیلتر هپا و فیلتر کربن فعال افزایش پیدا میکند. فیلتر ثانویه عملکردی مشابه با فیلتر اولیه دارد و می تواند علاوه بر ذرات جامد بزرگ، ذرات معلق و گرد و غبار را حذف کند. این فیلتر قابل شست و شو میباشد. فیلتر کربن فعال که با نام فیلتر اکتیو هم شناخته میشود، جاذب ترین و جذب کننده ترین فیلتر مورد استفاده درون دستگاه تصفیه هوا میباشد و قادر است 4000 نوع ترکیب مضر را حذف کند. دلیل این جذب بالا، وجود کربن فعال است که از واکنش بین کربن و اکسیژن به وجود می آید. فیلتر کربن فعال علاوه بر حذف آلایندهها، قادر است بوی سیگار، بوی مواد شیمیایی و اسپری ها را نیز حذف کند و از بین ببرد. این فیلتر از برگشت دوباره آلایندهها و آلودگی ها به داخل هوا جلوگیری میکند.

Air Purifierکربن دارای قابلیت واکنش با اکسیژن می باشد و پس از واکنش کربن با اکسیژن به دست آمده کربن اکتیو نامیده می شود که وجود آن در سطح فیلتر باعث جذب بالای آلاینده ها می گردد. فیلترهای کربن اکتیو به دلیل سازگاری با محیط زیست بهترین گزینه برای حذف مواد شیمیایی، گازها و بوهای نامطبوع منتشر شده در هوا می باشند. نام این فیلتر از حروف کلمات High Efficiency Particular Arresting به معنی توان بالای گرفتنی ذرات تشکیل شده است. فیلتر هپا توان زدودن بیش از 97.99 درصد ذرات آلاینده هوا را داراست که باعث پاکی و شفافیت هوا می گردد. با عبور جریان هوا از فیلتر هپا، ذرات معلق درون فیلتر گرفتار می شوند. میزان عملکرد فیلتر هپا بستگی به ضخامت فیلتر و قطر فایبرهای تشکیل دهنده آن دارد. لامپ UV در دستگاه تصفیه هوا، با تابش اشعه ماوراء بنفش با خاصیت ضد عفونی کنندگی بالا از بین برنده میکرو ارگانیسم های موجود در هوا نظیر باکتری ها، ویروس ها و قارچ ها می باشد.

به این ترتیب نمیتوان از نقش مهم پیش فیلتر در حفظ کیفیت دستگاه غافل شد. همچنین این فیلتر قابلیت شستشو نیز دارد. فیلتر ثانویه نیز عملکردی مشابه فیلتر اولیه دارد. تنها وجه تمایز آن توانایی بیشتر آن در جذب ذرات معلق و گرد و غبار است. دو فیلتر اولیه و ثانویه، از توری فلزی تشکیل شدهاند که در ساختار آنها از آلومینیوم گالوانیزه استفاده شده است. فیلتر ثانویه نیز مانند فیلتر اولیه قابلیت شستشو دارد. یکی از قدرتمندترین فیلترهای موجود برای دستگاه تصفیه هوا، فیلتر کربن اکتیو است. این فیلتر قدرت جذب بسیار بالایی داشته و بیش از دو هزار نوع آلاینده گازی را از بین میبرد. همچنین این فیلتر از ورود ذرات معلق مضر از دستگاه به محیط جلوگیری میکند. فیلتر کربن اکتیو نقش مهمی در حذف آلایندههای مضر دارد. با این حال این فیلتر ممکن است در جذب ذرات گرد و غبار با مشکلاتی مواجه شود. البته این نقطه ضعف با فیلترهای دیگر مانند فیلتر هِپا برطرف خواهد شد.

Air Purifierشرکت شیائومی «Xiaomi» با تمرکز بر ارائه محصولات هوشمندی که در حوزه سلامت کار می کنند، این بار با ارائه دستگاه تصفیه هوای هوشمند با نام Air Purifier توجه همگان را به خود جلب کرده است. این دستگاه که در حال حاضر در نسخه دوم خود به سر می برد، تنفسی در هوای پاک و به دور از هر گونه آلودگی را برای مشتریان خود به ارمغان آورده است. این نشان دهنده آن است که شرکت شیائومی در مورد هوایی که مشتریان خود می خواهند تنفس کنند نیز حساس است و با ارتقای محصول Air Purifier به نسخه شماره ۲، گام مثبتی در این راستا برداشته است. به طور کلی ارتقای این محصول شامل تغییرات ظاهری و بهینه شدن مشخصات فنی آن می شود. شایان ذکر است که نسخه دوم این دستگاه تصفیه هوا ۴۰ درصد کوچکتر شده و فضای کمتری را اشغال می کند. این دستگاه با بهره مندی از یک فیلتر سه لایه با ساختار ۳۶۰ درجه ای کیفیت هوای بسیار مناسبی را در محیط ایجاد می کند.

Air Purifierدستگاه تصفیه هوا به دو روش فعال (Active) و غیرفعال (Passive) عمل فیلتراسیون و حذف آلودگی را انجام می دهند. دستگاه های فعال از طریق ایجاد یون های منفی و فرایند یونیزه کردن عمل پاکسازی هوا را انجام می دهند. به این صورت که دستگاه یون های منفی را در هوا آزاد کرده و ذرات معلق موجود در هوا به سطح آن می چسند، و با تبادل یون تاثیر خود را از دست می دهند. به این صورت ذرات معلق و آلودگی های موجود در هوا حذف می گردد. یکی از مضرات این روش فیلتراسیون ایجاد گاز ازن در هوا است. مدل دیگر تصفیه کننده هوا از نوع غیر فعال یا همان پسیو است. نحوه ساختار دستگاه تصفیه هوا خانگی به این صورت است که درون محفظه ی آن چندین لایه فیلتر جاذب قرار می گیرد. برای اینکه دستگاه به طور موثرتری عمل کند لازم است از چندین لایه و فیلترهای چند سطحی استفاده شود. جنس و نوع فیلترهای دستگاه تصفیه کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 • بخار ساز سرد
 • فیلتراسیون قوی و با کیفیت
 • فیلترهای هپا (Hepa)
 • دارای نشانگر میزان آلودگی هوا

Air Purifierبیشتر آلاینده ها و مواد آلرژی زا معلق در هوا بصورت مثبت باردار بوده و یون منفی به صورت منفی باردار است. این موضوع باعث می شود که یک جذب (مگنتیک) بین آلاینده های معلق در هوا به وجود بیاید که سبب یکپارچه سازی و چسبیدن آن ها به هم می شوند که در نتیجه باعث سنگینی آنها می شود. از این رو، این یون های به هم چسبیده، نمی توانند به صورت معلق در هوا بمانند و بدون اینکه بتوانند آسیبی به سلامتی ما برسانند، به زمین فرود می آیند. لازم به ذکر است که در صورت عدم تولید مرتب یون منفی این آلاینده های حجیم می توانند دوباره به هوا بازگردند. یون های منفی همچنین اثر جوان کننده ای بر سیستم های فیزیولوژی بدن ما (سیستم تنفسی) دارند. وجود فیلتر مولد یون منفی در دستگاه های تصفیه هوا خانگی موجب تلطیف هوا می گردد. یکی از مهم ترین نکات در بهره برداری صحیح از دستگاهها، توجه به زمان تعویض فیلترهای تصفیه هوا می باشد.

تصفیه هوا شیائمی

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد kalinab بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 112
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 4
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 84
 • باردید دیروز : 127
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 841
 • بازدید ماه : 4,268
 • بازدید سال : 20,666
 • بازدید کلی : 39,504