loading...
مجله تکنولایف
فرزاد رسولی بازدید : 88 پنجشنبه 20 بهمن 1401 نظرات (0)

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

kitchen decorationدر این سبک می توان از رنگ های دیزاین کافه کوچک مختلف استفاده کرد. طرح ها و نقش های روی سطوح با ظرافت تمام طراحی می شوند و به جزییات اهمیت ویژه ای داده می شود. حتی ساده ترین شکل ها و طرح ها را هم باید با هدف و دقت انتخاب کرد. دکوراسیون داخلی (Interior Decoration) دانش کاربردی و تلفیقی ایجاد حداکثری هماهنگی بین اشیای متعلق در یک مجموعه با توجه به شرایط بنای ساختمان و بهره گیری از رنگها و نور و دیگر عوامل موجود است. این کار یا هنر، هدفش بهینه سازی استفاده از فضای سازه در محتمل ترین و بهترین شکل ممکن و خلق زیبایی در فضای مربوطه است. از اساسیترین فاکتورهای تعیین کننده در مبحث دکوراسیون داخلی رنگها هستند. انتخاب و به کاربرد آنها بسته به مساحت فضای مورد نظر و حجم نور دریافتی بنا متفاوت است. به علاوه عامل دیگر در انتخاب رنگها توجه به هدف بهره برداری از فضای مورد نظر است. طیفهای مختلف رنگ در سه دسته فعال، غیر فعال و خنثی جا میگیرند.

 • STYLE BY EMILY HENDERSON
 • HE EAST COAST DESI
 • بازسازي و نوسازي
 • وسایل جانبی

kitchen decorationالبته قدمت معماری داخلی ایرانی به سالهای خیلی دوری برمیگرده که به ایرانی کهن معروفه. اگر آدمی هستین که نظم، تعادل، تقارن و جزئیات براتون مهمه، سبک کلاسیک، سبک شماست. معمولا فضاهایی که به سبک کلاسیک دکور میشن، مجلل هستن و به عنوان فضاهای لوکس شمرده میشن. رنگهای طلایی، بژ، کرم و رنگهای غنی برگرفته از جواهرات نمادی از سبک کلاسیک محسوب میشه. نقوش و طرحهای تزئینی در همه جا از کاغذدیواری گرفته تا پرده و روکش مبلمان دیده میشه. چوب معمولا حرف اول رو در این دکور میزنه و همه چیز در نهایت ظرافت طراحی میشه. سبک سنتی شباهتهای زیادی به سبک کلاسیک داره اما شاید تنها تفاوتش کمتر تجملی بودن این سبک باشه. تزئینات کمی سادهتر میشن و کیفیت متریالهای مورد استفاده کمی پایینتر میاد تا افرادی که به سبک کلاسیک علاقه دارن اما نمیتونن هزینههای اون رو تامین بکنن هم بتونن خانه خودشون رو مشابه کلاسیک دکور کنن.

فرم ها به طور کلی اشکال هستند.

kitchen decorationفضا یکی از مهمترین عناصر طراحی داخلی است. فضا به عنوان پایه ای عمل می کند که کل نقشه طراحی داخلی در آن ساخته شده است. از این رو ضروری است که طراح از فضای موجود، ابعاد و کاربرد های آن آگاه باشد. خطوط، اشکال را به وجود می آورند و وظیفه ایجاد حس هماهنگی، تضاد و وحدت در یک فضای زندگی را بر عهده دارند. آن ها اشکال را تعریف می کنند و به عنوان راهنمای بصری یک فضای داخلی عمل می کنند. خطوط بطور گسترده به سه نوع افقی، عمودی و پویا تقسیم می شوند. فرم ها به طور کلی اشکال هستند. فرم ها با ترکیب دو یا چند شکل ایجاد می شوند و با کمک عناصر دیگر مانند بافت، الگو ها و رنگ ها می توانند برجسته شوند. فرم خوب تعریف شده هماهنگی برقرار می کند. دو نوع فرم هندسی (ساخته شده توسط انسان) و طبیعی (ارگانیک) وجود دارد. همچنین فرم ها به صورت باز و بسته طبقه بندی می شوند.

لازم نیست هزینه زیادی برای خرید گلدانهای فانتزی کنید.

kitchen decorationایده بعدی برای استفاده از سینی چوبی دکوری میتواند برای ساماندهی به لوازم آرایشی و بهداشتی باشد. گلهای تازه به محیط خانه زندگی و روح میدهند به ویژه اگر در روزهای سرد و بیروح زمستانی گل تازه تهیه کنید، این تفاوت فضای خانه را به وضوح میبینید. داشتن یکی دو گلدان ساده به شما انگیزه خوبی برای خرید گل میدهد. لازم نیست هزینه زیادی برای خرید گلدانهای فانتزی کنید. از گلدانهای بلوری و شیشهای توپی شکل (تنگ ماهی) استفاده کنید. اگر از یک نواختی گلدانهای استوانهای ساده خسته شدهاید با نخ کناف کمی آن را تزیین کنید. اتاق نشیمن شما نمیتواند یک جو راحت و آرامش بخش داشته باشد مگر اینکه بتوانید روی مبل راحتی و میان کوسنها لم بدهید. در این موقعیت به چه چیزی نیاز دارید؟ میتوانید از کتابهای مختلف استفاده کنید. وقتی درباره گلدانهای دکوری صحبت کردم از گیاهان و شکوفههای طبیعی گفتم ولی انتخاب چند شاخه گل یا بوتههای مصنوعی هم میتواند به صرفه و اقتصادی باشد و هم گلدانهای دکوریتان را پر کند.

اگر هم در اتاق خواب مستر از سیستم صوتی و تصویری استفاده میکنید، بهتره ارتفاع اون رو بر حسب تراز دید صحیح درنظر بگیرد (نشسته بر روی مبل یا براساس ارتفاع تخت). در اتاق خواب مستر به دلیل فضای محدود، عملکردهای متفاوت و مبلمان متنوعی که داره، هماهنگی و تعادل برقرار کردن بین این عناصر خیلی ضروری هست. همیشه انتخاب کردن یک سبک واحد در این مواقع کمک بزرگی محسوب میشه، پالت رنگی مشخص و طرحهای مرتبط با هم به ایجاد هماهنگی کمک میکنن. در قسمتهای قبلی به این موضوع اشاره کردیم که بهتره تمامی فضاهای خانه از سبک واحدی پیروی کنن اما وقتی یک جوان یا نوجوان در خانواده دارین، انجام چنین کاری کمی سخت به نظر میرسه، چون اونها میخوان اتاق خواب مخصوص خودشون رو داشته باشن و اگر از لحاظ روانشناسی به قضیه نگاه بکنیم، باید بهشون حق داد و سختگیری نکرد. پس مهمترین اصل رضایت بچه شماست. بذارید خودش تا حد ممکن در طراحی دکوراسیون اتاقش سهیم باشه؛ از انتخاب رنگ اتاق تا وسایل و …

دکوراسیون خانه

kitchen decorationاز آنجا که کمدها تنها از فضای اتاق نور میگیرند بنابراین نور چندانی بهشان نمیرسد و همین سبب میشود درونشان تیره و تاریک باشد و به خوبی دیده نشود. بنابراین بهتر است درون کمد را با رنگهای روشن مثل سفید رنگ کنید تا انعکاس نور کمک کند و لباسهای درون کمد بهتر دیده شود. به این ترتیب انتخاب لباس را بهتر انجام خواهید داد و در مهمانیهای مهم و رسمی از انتخاب لباس پشیمان نمیشوید. برای مدل دکوراسیون منزل عروس مهمترین نکتهای که باید توجه کرد خانهای است که قرار است به آن بروند. اینکه متراژ خانه به چه میزان است و چگونه معمار، آن را طراحی کرده است. از آنجایی که اکثر زوجهای جوان هنوز به ثبات مالی نرسیدهاند بهتر است برای چیدمان منزل خود با دقت عمل کرده و سعی کنند قبل از خرید وسایل تحقیقات لازم را داشته باشند. نکته دیگر که باید به آن توجه کرد صاحبخانه بودن یا استیجاری بودن ملک است.

kitchen decorationهدف این سبک ساده، غنی و رنگارنگ به نظر رسیدن بدون زیادهروی است. و بااینکه مثلث شکلی محبوب است ترکیب و جور کردن آنها باهم مؤثر است. از قطعات زاویهدار برای کنترل انحنای اتاق استفاده کنید. انتخاب رنگ نقش مهمی بازی میکند و شما قطعاً باید از رنگ طلایی در تمام نقاط برجسته استفاده کنید. سبز زمردی تیره و رنگ دیگر جواهرات خیلی رایج هستند بهخصوص وقتی با مواد طبیعی دیگر مثل یشم و ابسدین ترکیب شود. سبک ژاپنی یک زیباشناسی واقعاً ساده برای دستیابی دارد و این زیباشناسی احساس کلی که از فضا میگیرید تغییر میدهد. نکته اصلی اینجاست که شما باید فضای زندگی را طوری سازماندهی کنید که به مفهوم ذن دست پیدا کنید. هر جا که ممکن است بامبو و نماهای چوبی را برای بنا کردن دکوراسیون اتاق ترکیب و احساس زمینی بودن را بیشتر ایجاد کنید. میتوانید کاربرد آن را با پردهها یا حصیر پنجرهها تقلید کنید.

به چند طاقچه نیاز دارید؟ یک طاقچه به سبک و طرح نردبان را با گیاهانی متفاوت ترکیب و تزئین کنید. وقتی خانهتان را با جزئیاتی ظریفتر آذین میکنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. یکی از مشهورترین (بدون محدودیت) در سبکهای طراحی داخلی، دکوراسیون بوهیمیایی نوعی آزادی و بیپروایی ارائه میدهد که بسیار جسورانه و سرمست کننده است. این سبک جهانی ترکیبی از یافتههای عجیبوغریب و مبلمان آنتیک و قدیمی از منابعی همچون عرضهی کالاهای ارزان و سفرها است. این سبک گلچین شده نشانی از درخشش روزانه از طریق لوازم کریستال، ابزار مهرهدار، جواهرات و حال و هوای کلی آرامش در خود دارد. اگر مبلمان متنوع و ایدههای چیدمان زیبا را در نظر دارید. این سبک طراحی داخلی مناسب اتاق پذیرایی شما خواهد بود. به نظر میرسد سبک بوهو در حال ناپدید شدن باشد ولی بهواسطه اتفاقاتی حتی مشهورتر از همیشه هم شده است. چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک بوهو میتواند بهطور باورنکردنی پرارزش باشد و به اتاق ارتعاشی عالی بدهد.

 1. طراحی مجدد اجزایی مثل کابینت و کمد و …
 2. خرید وسایل برحسب نیاز و گنجایش فضا و سبک انتخابی
 3. دکوراسیون مدرن
 4. BRIGHT BAZAAR
 5. فضای کار

مبلمان مدرن با ظاهری امروزی و متنوع مورد استقبال قرار گرفته است. مدل کلاسیک آن شبیه مدل کلاسیک است با این تفاوت که در مدل مدرن کلاسیک در ساختار مبلمان منبت کاری بیشتر و ظرافت بیشتری به کار میرود. مبلمان حصیری بیشتر در فضای باز در مجاورت استخرها و مناطق ساحلی کاربرد دارد.مبلهای چرمی با متریال چرم به سهولت نظافت شده به علاوه دارای تنوع قابل قبولی هستند و دوام زیادی دارند. است. مبل شزلون دارای دسته قوسی شکل است بیشتر جنبه دکوراتیو دارد. پردهها نیز از اجزای اصلی دکوراسیون داخلی هستند. میتوان اشاره کرد. پرده اتریشی به حالت والان چیندار از پایین به بالا جمع میشود. برای ایجاد چین در پرده باید 2 تا 3 برابر عرض پنجره پارچه تهیه شود و توصیه میشود تا در سبک کلاسیک از این مدل پرده استفاده شود. است. این قسمت نمایش نتیجه نهایی همه انتخابهایی است که برای این هدف انجام شده است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد قفسه برای اتاق خواب لطفا از صفحه ما بخواهید.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
درباره ما
مجله آموزشی و تکنولوژی همراه با راهنمای خرید لوازم خانگی، لپتاپ استوک، لوازم آرایشی، دکوراسیون، پزشکی و دندانپزشکی
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 112
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 57
 • بازدید امروز : 56
 • باردید دیروز : 127
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 813
 • بازدید ماه : 4,240
 • بازدید سال : 20,638
 • بازدید کلی : 39,476